Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2022

Tegoroczne święto miasta „Dni Miechowa” rozpoczęliśmy w sobotnie południe - Gminnym Dniem Dziecka w parku miejskim. W  programie były piękne występy przedszkolaków, wychowawcy z PSONI koło w Miechowie przygotowali spektakl dla dzieci, a Teatr Maska swoimi przedstawieniami przypomniał wszystkim jak ważna jest etyka, rodzina. Dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, były rozgrywki na sportowo, zabawa z chustą, puszczanie baniek mydlanych, spotkanie z Kubusiem Puchatkiem, malowanie buzi, skręcanie baloników, warsztaty taneczne oraz słodki upominek ufundowany przez INTERMARCHE.  Późnym popołudniem na amfiteatrze przy Domu Kultury zabrzmiała niesamowita muzyka! Przed publicznością zgromadzoną w tym dniu zagrali: BLACK STAGE, Z.B.U.K.U  oraz GoldeN LifE. Nie zabrakło również gastronomii oraz małych dmuchawców da dzieci.

W piękną upalną niedziele kontynuowaliśmy obchody Dni Miechowa na stadionie MKS Pogoń. Już od godziny 10.00 pasjonaci służby mundurowej, tj. policji, straży pożarnej oraz służby więziennej mogli na żywo sprawdzić jak głośno wyją syreny, wczuć się w rolę strażaka, zamknąć się za kratami w „więźniarce", samochodzie do przewożenia więżniów. Na stadion zjechali się też wielbiciele motocykli zabytkowych i współczesnych, można było wpaść w zachwyt nad różnością okazów. Miłośnicy piłki nożnej rozgrywali swój mecz, a inni poznawali zwyczaje Bractwa Rycerskiego Ziemi Miechowskiej. Chętni mogli sprawdzić swoich sił w strzelaniu z wiatrówki oraz broni palnej na strzelnicy.

Na scenie podziwialiśmy występy zespołów senioralnych: „Mirella”, „Perły Miechowa”, „Korale”, jak również podopiecznych sekcji wokalnych działających przy CKiS w Miechowie, młodzieżowy zespół „Estrada” oraz pokaz taneczny dzieci ze szkółki baletowej. Zatańczył dla nas Zespół Pieśni i Tańca "Miechowiacy" oraz podopieczni Emmy Jurkowskiej z sekcji tanecznej. Młodzież spragniona wrażeń szalała na atrakcjach wesołego miasteczka, obrzucając się proszkami Holi, było barwnie, kolorowo, energicznie. Od godz. 17:00 zabrzmiała niesamowita muzyka.  Przed publicznością wystąpili: DJ „BOSKI” Oskar, Pozytywnie Nakręceni oraz królowa polskiej muzyki rozrywkowej Maryla Rodowicz, która wykonała swoje największe hity i porwała publiczność do tańca. Piękny, klimatyczny koncert, piosenki, aranżacje, gra świateł, akustyka – Maryla dała z siebie wszystko podczas Dni Miechowa 2022. Śpiew, pozytywna energia, a przede wszystkim ponadczasowe przeboje, które znają wszyscy. Widownia śpiewała razem z Nią „Małgośkę”, „Kolorowe jarmarki”, „Jadą wozy kolorowe”, czy tak wzruszające utwory jak „Niech żyje bal” i „To już było”. Co tu kryć – Maryla rozkręciła w Miechowie wspaniałą imprezę. Na koncercie bawili się wszyscy począwszy od dzieciaków, na seniorach skończywszy, bo muzyka Maryli Rodowicz łączy, niezależnie od wieku i na pewno przetrwa kolejne pokolenia.

 Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo