Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2012

Tradycyjnie już Dni Miechowa 2012 rozpoczęła parada przebierańców, która punktualnie o godz. 12-ej wyruszyła spod Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie na Stadion Sportowy klubu MKS Pogoń. W tym roku paradę poprowadziła Krakowska Orkiestra Staromiejska pod przewodnictwem Wiesława Olejniczka, a udział w niej zadeklarowały praktycznie wszystkie szkoły i placówki kulturalno-oświatowe naszej gminy...

Na Stadionie, po powitalnych przemowach, oficjalnym otwarciu i przekazaniu młodzieży kluczy do bram miasta, rozpoczęła się trzydniowa zabawa. Na początek wybór stroju parady, w którym zwyciężył „Sprzedawca Dywanów”, a następnie prezentacja przedszkoli, szkół i ośrodków kultury. Na scenie zaprezentowały się dzieciaki z Przedszkola Samorządowego Nr 1, 2 i 3, Przedszkola „Wesoły Maluch”, Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Miechowie, Gimnazjum Nr 1 w Miechowie oraz ZS Nr 2 i Ośrodek Zajęć Pozalekcyjnych „Artistic Studio”.

W następnej kolejności zespoły: Drops, Bohema, Noł Fiuczer, Elefantes, Atom i Natty Dead, a w między czasie, projekcja meczu otwarcia Euro 2012 na telebimie, która skupiła w jednym miejscu dosyć sporą liczbę kibiców.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej tego dnia miał miejsce wykład Małgorzaty Szot-Wróblewskiej zatytułowany „Monachus – Patriarcha Kościoła Zmartwychwstania w Jerozolimie. Tajemnice dokumentu z 1198 roku”, a w Galerii „U Jaksy” – projekcja filmu „Od Zielonego Balonika do Jamy Michalina”. Natomiast na Orliku odbył się turniej piłki nożnej dla gimnazjalistów.

 

Drugi dzień rozpoczęły zawody wędkarskie na zbiorniku wodnym w Parku Miejskim, natomiast na Stadionie od godziny 11-ej przewidziano mnóstwo atrakcji: „zakrętkowy blok poranny”, zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej, turniej warcabowy, zawody rowerowe na najwolniejsze pokonanie dystansu 15 metrów, a wszystko w towarzystwie odbywającego się po sąsiedzku Małopolskiego Pikniku Europejskiego.

 

 

Punktualnie od 15-ej prezentacja zespołów: Free Colours, Ścieżka Życia, Super Grupa Kredki, Wirus Ego, Effort Limit, Reflex, Enigma, Paradox, Faza, Casjopeya, Ricordi, B-612, wokaliści: Paulina Oczkowicz, Ania Piotrkowska, Aneta Gładysz, Gabriela Świeczek, Asia Gajos, trio Tuesday i na zakończenie dnia Sebastian Riedel i zespół Cree.


W Domu Generałów przy Bazylice Grobu Bożego miał miejsce wernisaż wystawy rysunków projektów rzeźbiarskich pt. „Maciej z Miechowa – projekt pomnika w opracowaniu Wincentego Kućmy” oraz solowy występ Krzysztofa Klimy, w Miechowskim Domu Kultury dwa wykłady: „Walory przyrodnicze i kulturowe Ziemi Miechowskiej” Rafała Bieleckiego i „Historia Miechowa i regionu” Jacka Pajdy. W tym samym czasie na Orliku odbywały się zawody w piłce koszykowej w kategorii wiekowej powyżej 18-u lat.

Niedzielę rozpoczęły rozgrywające się na Orliku zawody w piłce siatkowej, a na Stadionie ciąg dalszy Pikniku Europejskiego, „drugie życie książki”, turniej strzelecki, jazda samochodem szkoleniowym oraz wystawa modeli Sekcji Modelarskiej „Ikar”, która dodatkowo zorganizowała test z zakresu wiedzy militarnej.

O godz. 14-ej zaszczycili nas swoją obecnością motocykliści, którzy wcześniej przejechali ulicami miasta, a godzinę później rozpoczęły się występy artystyczne: zespół Mirella, Lasowiacy, Czasza, Kairos, Tych Dwoje i Zakopower.

W tym czasie w Dworku „Zacisze” odbył się konkurs plastyczny pt. „Dzieci malują” oraz odsłonięcie rzeźby plenerowej Krzesimira Wiatra, a wieczór godzinach późniejszych biesiadny wieczór autorski Stanisława Piwowarskiego oraz występ zespołu wokalnego Galicja.

Pokaz sztucznych ogni o godz. 22-ej zakończył tegoroczne Dni Miechowa.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do zorganizowania tego najważniejszego święta dla naszego miasta. Nawet najdrobniejsza okazana pomoc była dla nas niesamowicie ważna, doceniamy to i jeszcze raz bardzo bardzo dziękujemy.

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo