Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

dni miechowa 2016

 

W piątek 17 czerwca 2016 roku rozpoczęliśmy tradycyjnie święto miasta „Dni Miechowa” - uroczystą paradą ruszyliśmy spod Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie do amfiteatru. W  programie były min. piękne występy przedszkolaków, uczniów naszych szkół, Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zespołów działających przy CKiS. Rozstrzygnięty został konkurs na najlepsi kostium parady jak również konkurs fotograficzny-filmowy, a najlepsi otrzymali nagrody. Popołudniowy blok artystyczny wydarzeń wspomagał, zagrzewał DJ Tomi. Wystąpili również zespół Gadabit oraz Świt. Nowością tegorocznego święta była tęczowa zabawa z proszkami „holi”. Na amfiteatrze i wokół niego zrobiło się bardzo kolorowo. Młodzież obsypywała się specjalnymi proszkami, które barwiły wszystko w koło i wokoło – buzie, włosy, ręce, ubrania itp. Piękny spektakl przygotowała dla nas Emma Jurkowska, tym przedstawieniem młodzież chciała zwrócić uwagę na dbanie o środowisko, naszą planetę ziemię. Żonglowanie płonącymi pochodniami Aleksandry Niklewicz w połączeniu z tajemniczymi rytmami bębnów wprawiło nas w osłupienie. W dobrych humorach rozpoczęliśmy show, który przygotował duet szalonych didżejów „Anonymus Team”. Gwiazda piątkowego wieczoru w maskach serwowała publiczności spora dawkę muzyki techno, były też tryskające gaśnice, sztuczne ognie, konfetti,  świetlne lance. Była moc. Pierwszy dzień Dni Miechowa zakończyliśmy pięknym pokazem laserowym. Cały amfiteatr pokrył się tańczącymi laserami, które wirowały, latały w rytm elektronicznej muzyki.

Pozostałe dwa Dni Miechowa odbyły się na stadionie „Pogoni”, w to wszystko wpisało się 135-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Miechowie i mimo iż było to wydarzenie towarzyszące, to jednak stanowiło jedną z ciekawszych atrakcji. Wspaniały sobotni pokaz artystyczno – estetyczny wraz z musztrą paradną Mażoretek i Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Krasocin wprawił nas w osłupienie. Kolejno swoje umiejętności przedstawiły Orkiestry Dęte, z powiatu miechowskiego na czele z gospodarzem – Orkiestrą „Sygnał”. Radny wojewódzki, prezes Związku OSP Adam Domagała, wręczył kapelmistrzom fundusze na rozwój ich orkiestr. W południowych godzinach mogliśmy zobaczyć występy Grupy X, zespółu Bohema. Gwiazdą wieczoru był zespół ,,Poparzeni Kawą Trzy" -  była moc.

W upalną niedzielne pasjonaci motocykli zabytkowych i współczesnych, mogli wpaść w zachwyt nad różnością okazów,  które zjechały się na stadion.  W tym czasie na scenie zaprezentowali się soliści, zespoły i grupy taneczne działające przy CKiS, prowadzonych przez Reginę Warską, Katarzynę Kornaś, Marcina Durmana, Emme Jurkowską. Zakończyliśmy również rok działalności ligi squasha, a najlepsi otrzymali puchary. Nagrody przyznano także najlepszym motocyklistom, którzy walczyli o puchar burmistrza Miechowa. Kto chciał i lubi mógł postrzelać na strzelnicy, a na koniec przyznano nagrody.  Na zakończenie szaleliśmy w rytm zespołu Kombii, a niebo oświetlały sztuczne ognie. Do zobaczenia za rok!

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo