Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2014

 

…z naszych kilkunastoletnich obserwacji możemy śmiało powiedzieć, że to były jedne z najlepszych Dni Miechowa, jakie pamiętamy. Analizując Program przygotowanych atrakcji, łatwo wysunąć wniosek, że był on na tyle urozmaicony, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Z reguły każdy ocenia święto miasta pod względem głównych wykonawców koncertu muzycznego, tak się jakoś utarło, że jest to priorytetowy wyznacznik rangi takiej imprezy. Nawet, jeśli tak jest, to zespoły Video i Golec uOrkiestra znakomicie wpisały się w scenerię naszego święta – trzeba się z tym pogodzić, czy tego chcemy, czy nie.

Ale przecież to tylko 1/10 całości atrakcji przygotowanych na te dwa najważniejsze Dni w roku. Dni Miechowa…

 

Parada przebierańców przechodząca ulicami miasta spod budynku Gminy na Stadion MKS Pogoń to stały punkt otwierający Dni Miechowa. W tym roku na czele parady stanęły połączone w jedną orkiestry dęte:  „Sygnał” z Miechowa, „Nasiechowianka” z Nasiechowic i „Hejnał” ze Sławic – pod batutą Mirosława Czekaja.

Po części oficjalnej już na stadionie, klucze do bram miasta przekazał młodzieży burmistrz Dariusz Marczewski, dając tym samym sygnał do dwudniowej zabawy, którą rozpoczęli animatorzy z „Centrum Uśmiechu”.

W między czasie wybrano najpiękniejszy strój parady, najlepszy baner reklamujący Gminę Miechów, a jako atrakcję dodatkową w tym czasie – rozlokowano w pobliżu sceny „Małopolski Piknik Europejski”, który w zdecydowanej większości skupił na sobie uwagę najmłodszych.

 

W bloku programowym szkół i ośrodków kultury zaprezentowali się:  

Przedszkole Samorządowe Nr 2, Przedszkole Samorządowe Nr 3 w Miechowie, Szkoła Podstawowa w Bukowskiej Woli klasy 0-3, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie, Szkoła Tańca „M-Team” Katarzyna i Konrad Mazurek, Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie, Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie.

Punktualnie o godz. 16:00 miał miejsce Ogólnopolski Głos Profilaktyki "Zryw Wolnych Serc" - odezwa społeczności programu Komendy Głównej Policji "Profilaktyka a Ty"

O godz. 17-ej rozpoczęły się koncerty muzyczne, w których zaprezentowały się miejscowe zespoły: Noł Fjuczer, Wiewiórki Na Rowerze, Też Ładnie, Atom i Mistyka oraz jeden wykonawca ze Słomnik – zespół Gra Wstępna.

Gwiazdą wieczoru był zespół Video, który na scenie zaprezentował się w składzie: Wojciech Łuszczykiewicz, Marek Jan Kisieliński, Bartek "Budyń" Szymański, Piotr Kowalewski i Paweł Stępień

Jako imprezy towarzyszące tego dnia miały miejsce: Spektakl teatralny "Rycerz Niezłomny" przygotowany przez Klub Seniora oraz Wernisaż Fotografii Piotra Uchto "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Galerii „U Jaksy”.


Niedzielne atrakcje zapoczątkowały Otwarte Zawody Spławikowe zorganizowane przez miechowskie Koło Wędkarskie. W zawodach zwyciężył Jacek Nastarowski (7,83 kg) przed Tomaszem Skrzydlewskim (5,29 kg) i Grzegorzem Janczykiem (5,1 kg).

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz jazdy sportowej oraz „driftu” samochodem rajdowym w wykonaniu Bartosza Ostałowskiego, licencjonowanego kierowcy Rally Cross, który ze względu na swoje kalectwo prowadził samochód… lewą stopą.

Również niesłabnącą popularność ma parada motocyklowa, która w tym roku liczyła prawie 170 maszyn, a poprowadził ją znany miechowski miłośnik motocykli – Marek Kot.

W tym czasie na stadionie drugi dzień odbywał się "Małopolski Piknik Europejski": interaktywne zabawy dla dzieci, start balonu, który odleciał do Krakowa, „EuroPuzzle” czyli konkurs z nagrodami (dwaj szczęśliwcy wygrali m. in. rowery).

Inne niedzielne atrakcje to:

- turniej strzelecki z broni pneumatycznej – I miejsce Eryk Dźwigała (43 pkt), II miejsce Paweł Longa (41 pkt), III miejsce Damian Michalski (40 pkt)

- zawody rowerowe na trenażerze – w poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Wojciech Małodobry, Eryk Dźwigała i Dominika Świrek.

- dla najmłodszych przygotowano kącik plastyczny.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pneumatyczna ścianka wspinaczkowa ustawiona dzięki uprzejmości Adama Kani oraz drużyny DSH miechowskiego LO.

Przez cały dzień odbywała się również rejestracja potencjalnych dawców szpiku, w ramach drugiego już w tym roku DNIA DAWCY SZPIKU W MIECHOWIE. Akcję poprowadziły: Dominika Świrek, Katarzyna Dźwigała i Paulina Stepień przy wsparciu Anny Chmery i Katarzyny Król.

Dalsze atrakcje chronologicznie:

koncert zespołu „Super-Grupa Kredki”, występ chóru klasycznego z Klubu Seniora, koncert zespołu Kairos, występy solistów CKiS: Asia Gajos, Natalia Strycharz, Maciej Kmera, Karolina Zegan, Kacper Zegan, Klaudia Lech, Jakub Stawiarski, Klaudia Kopeć, Kamila Krzykawska, Marcin Konieczny i Dominika Walka, Marcelina Makulska, Step, Casyopeja oraz Aleksandra Gajom, Uniwersytet Trzeciego Wieku Aktywne Życie - zespół "MIRELLA", koncert zespołu EFECT oraz laureaci I miejsca 3. Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej: Martyna Plewa z Nowego Targu, Julia Skupień ze Skomielnej Białej oraz zespół „The Latent Gems” z Krakowa.

Gwiazdą wieczoru był zespół GOLEC uORKIESTRA.

W punkcie kulminacyjnym Dni Miechowa młodzież oddała klucze do bram miasta burmistrzowi, a zwieńczeniem obchodów był tradycyjnie już – pokaz sztucznych ogni. 

Usługi konferansjerskie prowadzili: Aleksandra Werys i Michał Zys, ochrone zapewniła firma SECURITY DRAGON z Sosnowca, Lunapark Josef Kamenicky, gastronomię przygotowała firma ADAMEX z Biłgoraja, nagłośnienie firma PROSOUND z Krakowa, natomiast oświetlenie i scenę zapewniła firma LIGHT-TECH z Lublina.

 


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo