Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2011

 

Tegoroczne Dni Miechowa rozpoczęliśmy tradycyjnie już paradą przebierańców, która ulicami miasta wyruszyła spod Urzędu Gminy i Miasta na Stadion MKS Pogoń punktualnie o 12:10. W tym roku paradę poprowadziła Szkocka Orkiestra "Pipe&Drums" z Częstochowy, a włodarzom i oficjelom naszego miasta towarzyszyli goście z Ukrainy, na czele z Merem miasta Wołoczysk - Konstiantynem Czerniczenko Wołodymirowiczem.

Przekazaniem młodzieży kluczy do bram miasta Burmistrz Miechowa - Dariusz Marczewski podkreślił, jak dokładnie dwanaśie lat temu sam odbierał symboliczny klucz od ówczesnego Burmistrza, a prowadzący - Michał Zys i Ola Werys do późnych godzin wieczornych zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy.

Występy na scenie zdawały się nie mieć końca: zaprezentowały się przedszkolaki, szkoły podstawowe, średnie i ośrodki kultury, wystąpili m.in. Kamila Krzykawska, Krysia Mokrzycka, Grzegorz Łysek, Szymon Bujak Show oraz zespoły: Drops, Ścieżka Życia, The Whispers, Tuesday, Atom oraz Elefantes, który swoim koncertem uczcił 10-lecie działalności.

Gwiazdą wieczoru była grupa Majestic.

Jako imprezy towarzyszące odbyły się: w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej wykład dr Przemysława Stanko: "Miechów w dokumentach tajnego Archiwum Watykańskiego" oraz w Galerii "U Jaksy" otwarcie wystawy malarstwa Krzysztofa Kolarza.

 

Drugi dzień Dni Miechowa 2011 rozpoczął się bardzo wcześnie, bo już o 6-ej rano na zbiorniku wodnym w Parku Miejskim, gdzie Koło Wędkarskie oddział w Miechowie zorganizowało dla członków Koła zawody.

Na Stadionie w tym czasie budziliśmy się do życia. Poranna kosmetyka murawy czyli sprzątanie i doprowadzanie wszystkiego do porządku zajęło na szczęście tylko kilka godzin i punktualnie o 11:30 można było zaczynać gry i zabawy dla dzieci, kalambury i krzyżówki z nagrodami oraz Sportowy Tor Przeszkód i przede wszystkim Zawody Rowerowe w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 15 m, ale w myśl zasady "im wolniej - tym lepiej:)".

Uczestników i chętnych nie brakowało, pogoda dużo lepsza niż w dniu poprzednim - to wszystko sprawiło, że migiem na zegarze pojawiła się godzina 15:00.

Koncert muzyczny - prowadzony w tym dniu przez dyr. MDK Marcina Durmana - rozpoczął Maciek Sokołowski Chicago Blues, potem E-Mol, Kalisto, Virus Ego, Leed Music, Super-Grupa Kredki i na koniec gwiazda wieczoru - grupa Sami.

 

Trzeci dzień Dni Miechowa 2011 rozpoczynają zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży na zbiorniku wodnym w Parku Miejskim, a o 10-ej na Placu Handlowym Targowica, 27 załóg startuje w zawodach Sportowa Jazda Samochodem. Godzinę, później w Galerii Twórczości Stefana Żechowskiego odbywa się pokaz multimedialny "Międzywojenna atmosfera Miechowszczyzny", a w dworku "Zacisze" - plenerowe zajęcia plastyczne dla dzieci.

Na stadionie, przy prawie 30-u stopniach celsjusza, odbywają się: wystawa modeli Sekcji Modelarskiej MDK "Ikar", turniej strzelecki, jazda samochodem szkoleniowym, plener malarski, test militarny, stoisko policyjne na czele z inspektorem Wawelkiem, pokaz rycerski, zlot motocyklowy, koncert kapeli ludowej Lasowiacy, kabaret Uniwerek, blok wokalno-taneczny: Respekt, B-612, Faza, Ricordi, Szkoła Tańca "M-Team", Aneta Gładysz, Agata Zdeb, Martyna Lubarska, Karolina Wielgus, Regina Bogacz, zespół KAIROS i w końcu gwiazda wieczoru - Stachursky.

Michał Zys i Ola Werys dziękują za uwagę, Burmistrz gratuluje kolejnego sukcesu Miechowianom za wspaniale przygotowane święto, wszyscy milkną, aby popatrzeć na koncert ogni sztucznych na niebie...

 

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo