Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2015

W dniach 12-14 czerwca odbyły się Dni Miechowa 2015. Wyjątkowo w tym roku trwały one nie dwa, lecz trzy dni. Jak co roku święto miasta rozpoczęła parada przebierańców, która w piątek wyruszyła sprzed Urzędu Gminu i Miastaw Miechowie. W paradzie udział wzięły szkoły i placówki kulturalno-oświatowe, miechowskie stowarzyszenia oraz orkiestra dęta "Sygnał" z Miechowa. Po przemarszu na rynek symbolicznego otwarcia Dni Miechowa dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski, który przedstawicielom miechowskiej młodzieży przekazał klucze do bram miasta.

Następnie wybrano najpiękniejszy strój parady oraz najlepszy baner reklamujący Gminę Miechów. Na scenie z programem artystycznym wystąpiły ośrodki kultury, przedszkolaki oraz młodzież szkolna. Równocześnie na rynku, z dużą ilością atrakcji odbywało się I Miechowskie Święto Organizacji Pozarządowych.

W piątkowe popołudnie, rynek zdominowali kolarze – zawodnicy 53. Małopolskiego Wyścigu Górskiego, a następnie na scenie wystąpiły grupy i zespoły prezentujący muzykę ludową. Ostatnim akcentem pierwszego dnia święta miasta był uliczny spektakl teatralny "Serce do Juana w ogniu" oraz zabawa taneczna z zespołem ''Jurasi''.


Sobotnie i niedzielne występy odbywały się tradycyjnie na stadionie MKS Pogoń. Rockowe dźwięki można było usłyszeć w wykonaniu zespołów: Scar crash z Krakowa, Wiewiórki na rowerze, Też Ładnie. W klimat rockowych ballad wprowadził debiutujący na Dniach Miechowa gitarzysta i solista Piotr Malinowicz. Ostatnim zespołem, który zaprezentował się przed gwiazdą wieczoru była świetnie znana miechowskiej publiczności Bohema. Po ostatnim miechowskim akcencie młodą publiczność porwał do zabawy długo wyczekany w Miechowie koncert zespołu Happysad, który zakończył drugi dzień występów.


Na scenie w niedzielę od rana dzieci i młodzież mogła wziąć udział w kursie tańca, wielkim malowaniu zamku oraz grze planszowej dotyczącej Miechowa. Nie zawiedli także motocykliści, którzy tradycyjnie wzięli udział w Dniach Miechowa. Następnie na scenie zaprezentowała się mieszanka muzyki i stylów od heavy metalu po muzykę pop. Na scenie zaprezentowali się: Goner Jenny, Super-Grupa Kredki, zespół Efect, soliści sekcji wokalnej działającej przy CKiS oraz zespół tańca nowoczesnego Noizze, którego instruktorką jest Emma Jurkowska. Występ zespołu Perfect supportowali laureaci 4. Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej: The Lucky Boys, Wesołe Nuty i Jakub Stępek. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była klasyka polskiej muzyki rockowej: zespół PERFECT, który przyciągnął na stadion kilkutysięczny tłum. Wykonawcy nie zawiedli publiczności, zagrali największe hity, a publiczność nie pozwalała zespołowi zejść ze sceny. Tradycyjnie zwieńczeniem obchodów Dni Miechowa był pokaz sztucznych ogni.

W obszernym programie trzydniowej imprezy z pewnością każdy znalazł coś dla siebie wśród wydarzeń towarzyszących. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: rodzinny festyn sportowy, II Miechowski Turniej Squasha spławikowezawody wędkarskie, zawody pływackie w ramach programu ''Już pływam”, pokaz szkolenia psów, zawody strzeleckie z karabinka pneumatycznego dla młodzieży i dorosłych, odkryj Miechów - turystyczna gra planszowa, wystawa modelarska „Ikar" oraz I. Miechowski Doggtrekking.


Do obchodów Dni Miechowa włączyły się również Muzeum Ziemi Miechowskiej, Biblioteka Publiczna i Galeria "U Jaksy". Przez trzy dni święta miasta, scenę zdominowały zespoły i soliści działający przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie, jak również wykonawcy spoza Miechowa.


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo