Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2010

Punktualnie o godz. 12:15 parada przebierańców na czele z Miechowską Orkiestrą Dętą "Sygnał" wyruszyła spod budynku Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie na Stadion MKS Pogoń, gdzie 20 minut później burmistrz Krzysztof Świerczek przekazaniem kluczy do bram miasta przedstawicielom miechowskiej młodzieży uroczyście dokonał otwarcia Dni Miechowa 2010.

Od razu przystąpiono do wyboru najładniejszego stroju parady. Zdolnościami tanecznymi i odpowiedziami na nie trudne pytania musieli wykazać się wszyscy uczestnicy konkursu, który bardzo sprawnie przeprowadzili Michał Zys i Aleksandra Werys. Jurorzy - głównie władze miasta i radni - nie mieli wątpliwości co doprzyznania pierwszego miejsca. Zwycięzcą konkursu został Jaksa Gryfita.

Pierwszego dnia prezentacje na scenie ropoczęły Przedszkola, następnie Szkoły Podstawowe z Miechowa i Parkoszowic, świetlica GOPS w Charsznicy, GOK w Kozłowie i Miechowski Dom Kultury, w programie którego wystąpiły zespoły: Ścieżka Życia, Tuesday, Kredki, The Whispers, Kalisto.

Tego dnia podkreślano także wielokrotnie akcenty dotyczące 720. rocznicy lokacji naszego miasta - rozstrzygnięto konkurs wiedzy, konkurs fotograficzny współczesnego miechowa, a także swój program artystyczny zaprezentował Ireneusz Trybulec w koncercie muzyki dawnej Camerata Cracovia.

Gwiazdą wieczoru był zespół Virus Ego, po którym jeszcze przez godzinę zabawiał publiczność DJ Johnny.

 

Poranek drugiego dnia prawie do godziny 15:00 upłynął pod znakiem pleneru malarskiego przygotowanego przez instruktor plastyki MDK - Beatę Wysocką oraz turniejów zręcznościowych. Prawdziwym hitem dnia okazał się turniej "Pałer Men 2010", a właściwie jedna z konkurencji - rzut teściową, po rozegraniu której odnotowano rekord wynoszący 11 metrów. Zwycięzcą turnieju został Damian Ucka, a pozostałe konkurencje zaliczane do klasyfikacji generalnej nosiły nazwy: za mundurem panny sznurem, spacer gazownika, wejście tarzana i wikingowa opona.

Na scenie do późnego wieczora prezentowali się kolejno: Złowieszcze Leszcze, Faeces, Solidify, Elefantes, Silversi, De Press oraz zespół Mad-Girls.

 

Trzeci dzień Dni Miechowa 2010 rozpoczęliśmy w dosyć rzęsistym deszczu, z powodu którego wiele zaplanowanych atrakcji zostało odwołanych. Plener malarski miał miejsce w namiocie, przy scenie prezentowli się miechowscy modelarze, nie zawiedli strażacy, którzy udostępnili do pokazów jeden ze swoich samochodów, nie zawiedli również motocykliści, którzy pomimo deszczu pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie Sekcji Motocyklowej "Black Mustangs" z Miechowa i na stadionie się pojawili.

Od godz. 14-ej wszystkie oczy kierowały się już w stronę sceny, na której wystąpili: Kapela Ludowa Lasowiacy oraz zespół Kairos z ks. Michałem Pakułą na czele.

Deszcz w tym czasie z minuty na minutę słabł, aż w końcu przestał padać całkowicie, co przekładało się na coraz to większą frekwencję widzów. Zespoły taneczne: Reflex, Faza, Ricordi, Karina i Martyna, Julia Manterys, B-612, Szkoła Tańca "M-Team" rozgrzewały stopniowo panującą atmosferę, przysłowiowej "oliwy do ognia" dodały solistki - Agata Zdeb i Karolina Wielgus i na koncercie zespołu "Filing" było już naprawdę bardzo gorąco.

Elektryczne Gitary - gwiazda tegorocznych Dni Miechowa - były znakomitym uwieńczeniem tego najważniejszego dla naszego miasta trzy-dniowego święta.

Dni Miechowa zakończył tradycyjnie pokaz sztucznych ogni.

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo