Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Dni Miechowa 2009

Pierwszy dzień Dni Miechowa 2009 zapoczątkowała parada przebierańców, która kilka minut po 12-ej wyruszyła spod Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie na Stadion MKS Pogoń. Uczestnikom Parady przygrywała Miechowska Orkiestra Symfoniczna pod dyrygenturą Mirosława Czekaja.

Na Stadionie w tym czasie ostatnie szlify przed oficjalnym rozpoczęciem Dni Miechowa dokonywała ekipa pracująca przy scenie, nagłośnieniu i oświetleniu. Prowadzący pierwszą część programu: Michał Zys i Angelina Krzyżkiewicz podgrzewali atmosferę, ruszały powoli karuzele i huśtawki ogromnego placu zabaw Pana Wójtowicza, jak i pierwsze degustacje konsumowano w Gastronimii, o któą zadbała charsznicka "Planeta".

Punktualnie o godzinie 13-ej nastąpiło oficjalne przekazanie kluczy do bram Miasta przez Burmistrza Krzysztofa Świerczka, złożonych na ręce Kariny Nastarowskiej - przedstawicielki miechowskiej młodzieży.

Zabawę w tym momencie należało jak najszybciej rozpocząć: wybrano więc najlepszy strój parady, zaprezentowały się Przedszkola i Szkoły Podstawowe z Miechowa i okolic, wystąpiły kabarety z ZS Nr 2 oraz LO w Miechowie, Szkoła Tańca "M-Team", zaprezentowali się laureaci "Talentów Małopolski 2009": Krysia Mokrzycka i Magdalena Dudek oraz w bloku programowym MDK dwaj uczestnicy zajęć nauki gry na perkusji: Krzysztof Glanowski oraz Maciej Sokołowski.

Około 16:30 rozpoczęły się koncerty główne, które poprowadzili - Michał Zys i Katarzyna Wyżykowska, a na scenie zaprezentowali się: Troyan Horse, Kredki, Effort Limit, Silwersi, Kalisto, Atom oraz gwiazda wieczoru - grupa Tabu.

Warto również nadmienić, że dodatkowe atrakcje tego dnia przygotowały: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, gdzie o godz. 17:00 odbyło się spotkanie autorskie z Ryszardem Dzieszyńskim połączone z promocją książki "Czarny koń Bożogrobców", natomiast w Galerii "U Jaksy" o 18:30 miał miejsce wernisaż malarstwa Stanisława Stawiarskiego "Zagraniczne wojaże".

Drugi dzień Dni Miechowa 2009 zapoczątkował turniej siatkówki plażowej zorganizowany przez TKKF reprezentowany przez Janusza Masłowskiego, który odbył się na Miejskim Basenie. W tym czasie miłośnicy piłki nożnej w sklepie sportowym "Remex" ul. Mickiewicza 6 mogli spotkać się z zawodnikami Ekstraklasy Piłkarskiej - Mirosławem Szymkowiakiem i Tomaszem Wackiem.

Na Stadionie uczestników porannych atrakcji witali - Michał Zys i Ania Krochmal. Turnieje sportowe, turniej strzelecki oraz plener malarski cieszyły się dużym powodzeniem w to sobotnie przedpołudnie.

O godzinie 15:00 rozpoczął się koncert główny drugiego dnia Dni Miechowa. Wystąpili: Gama Trzech Kolorów, Virus Ego, Gabbeh oraz gwiazdy wieczoru: Krzysztof Krawczyk, a po nim Andrzej Gaździcki i Grzegorz Madej z zespołem.

Najbardziej obfity w atrakcje tradycyjnie był trzeci dzień Dni Miechowa 2009. Już od 7:00 rano na zbiorniku wodnym w Parku Miejskim rywalizowali wędkarze do lat 16-u.

Od godz. 11-ej w lasku przylegającym do os. Sikorskiego prezentowało się Bractwo Rycerskie Ziemi Miechowskiej, które w ramach realizacji zadania publicznego "Upowszechnianie wiedzy o zaraniach dziejów Miechowszczyzny" przedstawiło "Dzień z życia średniowiecznego mieszkańca Ziemi Miechowskiej".

W tym samym czasie do Krakowa wyruszył ciągnik siodłowy z dyrektorem MDK - Marcinem Durmanem na pokładzie, w towarzystwie kierowcy - Ryszarda Gołębia, aby wziąć udział w kownwoju ciężarówek 16-ych Spotkań Trakerskich. Samochód oplakatowany banerami Miechowskiego Domu Kultury oraz herbem Miechowa przygotowała do wyjazdu firma "Transport Międzynarodowy Andrzej Rosół" z Witowic i była to niewątpliwie niezwykła forma reklamy naszego regionu.

Na Placu Handlowym "Targowica" juz po raz kolejny rywalizowali członkowie sekcji kartingowej, którzy przygotowali pokaz jazdy kartingowej oraz wyścig w tej klasie pojazdów.

Z kolei dla miłośników jazdy w terenie Sekcjia Offroadowa przygotowała pokaz jazdy samochodami z napędem na cztery koła.

Na Stadionie w tym czasie mogliśmy podpatrzeć jak współdziałają ze sobą służby ratownicze: Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego, które przygotowały symulację wypadku masowego. Nie zabrakło oczywiście zabaw i turniejów sportowych, odbył się kolejny turniej strzelecki, na swoich stoiskach prezentowała się Policja, giełda modelarska, plener malarski.

Około godz. 13-ej gościliśmy Sekcję Motocyklową LOK z Miechowa, która prezentowała odrestaurowane stare motocykle z okazji 65-lecia LOK, a także zlot miłośników motocykli współczesnych, który zorganizował Jerzy Muszyński. Uczestników zjechało bardzo dużo, zainteresowanie również było ogromne. Kawalkada motocyklistów przejechała m.in. Rynkiem i ul. Racławicką.

Od godz. 14-ej rozpoczął się główny blok programowy tegorocznych Dni Miechowa. Wystąpili: Kapela Ludowa Lasowiacy, zespoły - KAIROS i Filing, zespoły taneczne - Reflex, Monika Fira z partnerem, Respekt II, B-612,soliści - Ala Gaweł, Agnieszka Krochmal, Ania Wilk, Ola Pszczoła, Karolina Wielgus, Regina Bogacz oraz Grzegorz Łysek, który tego samego dnia w południe w krakowskiej "Piwnicy Pod Baranami" koncertował jako laureat "Talentów Małopolski 2009".

O 17:30 odbyła się charytatywna aukcja obrazów "Podaruj dzieciom słońce" przygotowana przez miechowską Galerię "U Jaksy".

Po aukcji gwiazdy wieczoru: ABBA Show oraz grupa Toples, a na zakończenie tradycyjnie Pokaz Sztucznych Ogni!!!

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo