Czcionka:
Kontrast:

Zawody Pływackie w Miechowie - czerwiec 2015

Pierwsze oficjalne zawody pływackie w Miechowie!

Wspaniała atmosfera, rodzinny klimat, dobra organizacja oraz wysoki poziom rywalizacji takie właśnie były pierwsze zawody pływackie organizowane wspólnie z Małopolskim Okręgowym Związkiem Pływackim w Miechowie. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 młodych zawodników m.in. z Oświęcimia, Olkusza, Nowego Sącza oraz Limanowej. Na zawodach nie zabrakło 40 osobowej grupy dzieciaków z Miechowa , która mimo wysokiego poziomu pokazała, że potrafi szybko pływać i zdobywać kolejne trofea do swojej kolekcji. 
Gratulujemy Oliwi Jakubas, która na dystansie 25m w stylu grzbietowym uzyskała czas 22.09 i zdobyła miejsce 3 , ustępując tylko zawodniczkom z Wieliczki i Olkusza. W tej konkurencji brały udział 52 pływaczki, o miejscu na podium przesądziły setne sekundy. Z małymi różnicami pojawiały się kolejne zawodniczki z Miechowa: Wiktoria Micyk czas 22.26 miejsce 5, Kamila Krysa 22.39 miejsce 7, Oliwia Banach 22.74 miejsce 9, Piestrzyńska Kinga 22.86 miejsce 10. Pochwała należy się też Natalii Oliwkiewicz, która na dystansie 50 m w stylu grzbietowym z czasem 46.86 uzyskała brązowy medal co jest dla nas dużym zaskoczeniem, gdyż był to pierwszy start Natalii na tym dystansie. Medalowo pływała również sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym w składzie (Wiktoria Micyk, Kinga Piestrzyńska, Oliwia Banach oraz Oliwia Jakubas) uzyskała czas 2:57:84 i jednocześnie 3 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Doskonale spisała się też Kamila Krysa, która była najlepsza w swoim roczniku w każdym ze swoich startów, niestety nie była przewidziana osobna kategoria wiekowa dla 8 letnich dzieci więc musiała rywalizować ze starszymi koleżankami. Dzięki organizacji tych zawodów na naszej pływalni, najmłodsi adepci naszej sekcji dzieci 6 oraz 7 letnie biorące udział w zajęciach organizowanych w formie zabawowej na naszej pływalni, miały okazje wystartować w pierwszych profesjonalnych zawodach pływackich i podsumować ten rok szkolny certyfikatem „JUŻ PŁYWAM”.

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo