Czcionka:
Kontrast:

V edycja zawodów o Puchar Solnego Miasta Wieliczka 2015

20 czerwca w Wieliczce odbyła się V edycja zawodów o Puchar Solnego Miasta. W zawodach brała udział sekcja pływacka działająca przy Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

W zawodach brali udział:

Wiktoria Micyk
Oliwia Banach
Kinga Piestrzyńska
Oliwia Jakubas
Mateusz i Nikola Jańczyk
Olek i Karol Kozłowscy
Kamila Krysa
Julka i Szymon Budzeń
Natalia Oliwkiewicz
Katarzyna Banach

Wyniki:

Kamila Krysa srebrny medal ex aequo z Flawią Kamzol na dystansie 25 m stylem klasycznym. Oliwia Banach brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym. Dodatkową atrakcją dla rodziców były prowadzone w tym samym budynku Mistrzostwa Polski Muay Thai, nad którymi patronat objął Przemysław Saleta.

Trenerzy przyznają, że były to najtrudniejsze zawody w sezonie, panowała niesamowita rywalizacja, gdyż do zawodow było zgłoszonych prawie 450 zawodników z 30 klubów z całej Polski. Dodatkowo podczas tych zawodów niemal każdy poprawił swoje dotychczasowe czasy.

Dla sekcji pływackiej Centrum Kultury i Sportu to już ostatnie zawody w tym sezonie, należy jednak podkreślić, że był on bardzo udany, w każdych zawodach zawodnicy stawali na podium.

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo