Czcionka:
Kontrast:

„Pływaj z nami na Koronie” - luty 2016

„Pływacy z KORONĄ”

W sobotę 6 lutego nasi młodzi pływacy odnotowali kolejny świetny występ tym razem na krakowskiej Koronie. Sekcja pływacka KS KORONA została powołana w 1948 roku a obiekt, na którym odbywały się zawody został wybudowany 1966 roku i w tych czasach był jednym z najnowocześniejszych w Polsce. W regionie mało już pozostało tego typu obiektów, gdyż głębokość basenu wynosi w najgłębszym miejscu 4 metry. Zawody pływackie pt. „Pływaj z nami na Koronie” cieszą się dużym zainteresowaniem w środowisku pływackim, co przekłada się na wysoki poziom zawodów i tym razem nie było inaczej. Dla naszych dzieciaków były to pierwsze zawody po przerwie zimowej i miały charakter sprawdzający. Trenerzy byli mocno zdziwieni dyspozycją swoich podopiecznych, ponieważ nie tylko zostało poprawionych kilka rekordów życiowych, ale udało się też zdobyć miejsca na podium. W pierwszych seriach błyszczała zawsze uśmiechnięta Wiktoria Micyk, która złamała barierę 40 s na 50 m stylem dowolnym i uzyskała czas 39.05 co przy dużej konkurencji niestety dało pechowe 4  miejsce na 41 startujących rówieśniczek. W  tym samym stylu o rok młodsza koleżanka z grupy treningowej Kamila Krysa uzyskała życiówkę - 41.87 wynik ten potwierdził drugie miejsce w swojej kategorii, ale z racji połączenia grup wiekowych Kamilka zajęła ostatecznie 11 miejsce wśród starszych pływaczek. Na miłą niespodziankę czekaliśmy dopiero do stylu klasycznego, gdzie Oliwia Banach z czasem 49.45 wbiła się na najwyższe miejsce na podium zawodów, tuż za nią po raz kolejny  pechowe 4 miejsce zdobyła Wiktoria Micyk a 6 i 7 przypadło kolejno Kindze Piestrzyńskiej i Kamili Krysie. Medal zdobyty przez Oliwię mocno zmobilizował koleżanki z drużyny, które czekały na starty w stylu grzbietowym. W naszej ostatniej konkurencji na tych zawodach dziewczyny spisały się świetnie i tym razem OIiwia Jakubas wykorzystała swój największy atut czyli pływanie pod wodą i zdobyła srebrny medal  w kraulu na grzbiecie. Na tym samym podium podczas dekoracji towarzyszyła jej również Kinga Piestrzyńska, która uzyskała 3 czas wśród startujących rówieśniczek i pocieszyła się brązowym krążkiem. Zawody uważamy za udane i teraz koncentrujemy się na przygotowaniach do pierwszej edycji Pucharu Solnego Miasta, który odbędzie się już 28 lutego w Wieliczce.