Czcionka:
Kontrast:

Zawody pływackie o Puchar Aquariusa - maj 2015

Podczas długiego majowego weekendu na krytej pływalni w Myślenicach odbyły się zawody pływackie o Puchar Aquariusa. Obiekt ten jest już doskonale znany młodym zawodnikom z Miechowa, którzy w marcu brali tam udział w zawodach pływackich o puchar Burmistrza Myślenic. Po pierwszych startach było już wiadome, że nasi pływacy nie pojechali tam tylko zdobywać cenne startowe doświadczenie, ale godnie walczyć o miejsca na podium. Natalia Oliwkiewicz z czasem 16.97s. zdobyła drugie miejsce, lepsza okazała się tylko zawodniczka z Salwator Kraków, ale to tylko jeszcze bardziej zmobilizowało Natalkę, która w kolejnym starcie wymieniła się miejscami z tą samą koleżanką w stylu grzbietowym. Świetny występ zanotowała Wiktoria Micyk, która z czasem 19.77s. zdobyła 4 miejsce w stylu dowolnym, co również wpłynęło korzystnie na dalszą część zawodów, bo Wiktoria nie dała już żadnych szans swoim rywalkom w stylu grzbietowym i zajęła pierwsze miejsce. W zawodach brała udział również Kamila Krysa, która po raz kolejny stanęła na podium. Wróciła ona z Myślenic z medalem złotym oraz srebrnym. Naszym nowym odkryciem okazał się Mateusz Jańczyk, zdobywca swojego pierwszego srebrnego medalu. Warto pofkreślić, że Mateusz ma zaledwie 7 lat.

Szczegółowe wyniki zawodów pływackich o Puchar Prezesa Myślenickiego Stowarzyszenia Pływackiego AQUARIUS: