Czcionka:
Kontrast:
Kryta pływalnia

ul. M. Konopnickiej 4
32-200 Miechów


tel. 41 230 80 00

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

Fitness

Czy wiesz że...?

Regularne uprawianie fitnessu poprawia wytrzymałość organizmu, rozwija siłę, redukuje tkankę tłuszczową, a także wzmacnia układ krążenia oraz system naczyniowy. Usprawnia układ oddechowy, przyspiesza metabolizm. Zwiększa gęstość kości oraz elastyczność stawów.

Fitness kształtuje również koordynację, równowagę psychiczną i pamięć ruchową. To także świetny sposób na relaks - dodaje witalności i energii. Ma duży wpływ na samopoczucie, w trakcie ćwiczeń podnosi się temperatura ciała, co sprzyja poprawie nastroju, a poza tym wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia.

Różnorodność zajęć jakie Wam oferujemy, pozwoli każdej z was dopasować rodzaj i aktywność do swoich możliwości. Duży wybór sprzętu sprawi, że każde zajęcia będą wyjątkowe. Energiczna muzyka i klimatyzowana sala umili Wam czas spędzony podczas intensywnego treningu. A pełne pasji i charyzmy instruktorki będą czuwać nad Wami swoim profesjonalnym okiem.

Fitness to nie tylko dbałość o sprawność ciała, ale także troska o wszystkie aspekty naszego życia: sposób zachowania, nawyki żywieniowe, aktywność w życiu codziennym, unikanie używek, odpowiednie proporcje pomiędzy pracą i wypoczynkiem, odporność na sytuacje stresowe.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i życzymy mnóstwa spalonych kalorii, osiągnięcia założonych celów oraz dobrej zabawy w miłej atmosferze.


LATO 2024


Rodzaje zajęć:

CROSS TRENING- to trening uzupełniający. Jego celem jest rozwój tych partii mięśni, które nie są aktywne w trakcie codziennych ćwiczeń. fizycznej. Trening jest dość intensywny, ćwiczenia wykonuje się w szybkim tempie. Angażują one wiele partii mięśni jednocześnie. Mnogość ćwiczeń powoduje, że nie grozi nam treningowa rutyna. Najczęściej poszczególne ruchy wykonuje się na czas (jak najwięcej powtórzeń w danym przedziale czasowym) - co pozwala zdyscyplinować i zmobilizować się do wysiłku fizycznego, a także ocenić efekty pracy. Efektem cross treningu jest poprawa kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej, zminimalizowanie ryzyka wystąpienia kontuzji i wzmocnienie mięśni.

INTERVAL TRENING -  to trening polegający na zmiennej intensywności ćwiczeń – krótkie okresy intensywnego wysiłku przeplatają się w nim z dłuższymi okresami umiarkowanego wysiłku. Interwał to czas, w którym dane ćwiczenie wykonuje się najpierw z wysoką, później ze średnią intensywnością. Składa sie z ćwiczeń, w których praca proporcjonalnie i harmonijnie obciążanych wielu partii mięśniowych, powiązana jest z określoną sekwencją ruchową, która w sposób naturalny buduje i rozwija poszczególne mięśnie.

PILATES- kompleksowy zestaw ćwiczeń całego ciała. Na tych zajęciach można popracować nad kształtem sylwetki, jędrnością mięśni i kondycją jednocześnie. Zajęcia opierające się na spokojnym, płynnym treningu całego ciała wymagającym koncentracji umysłu. Istotą ćwiczeń jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Metoda pozwala wysmuklić sylwetkę, zapobiega i niweluje bóle kręgosłupa i stawów. Uczy nawyku poprawnego oddychania i wzorcowej postawy ciała. Poprawia stabilność kręgosłupa i relaksuje.

BPU - to zajęcia zaczynające się od krótkiej rozgrzewki aerobowej, po której przechodzimy do właściwej części zajęć - kompleksowego zestawu ćwiczeń. Trening modelujący dolne partie ciała, brzuch, pośladki i uda, składający się z rozgrzewki w prostym układzie choreograficznym i części ćwiczeń modelujących. Regularne ćwiczenia zapewniają szczupłą sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Ponadto wzmacniają mięśnie całego ciała i przyśpieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Jest to również dobra metoda, żeby rozprawić się z cellulitem.

TOTAL BODY -  intensywny trening, opierający się na najważniejszych, wszechstronnych ćwiczeniach ogólnorozwojowych. W treningu stosowany jest różnorodny sprzęt (hantle, gumy, sztangi, stepy, taśmy) oraz ciężar własnego ciała do uzyskania najlepszego efektu. Trening rozpoczyna się krótką rozgrzewką z prostych kroków  choreografii, kończy się krótkim stretchingiem. . Regularne treningi wzmacniają mięśnie całego ciała i doskonale spalają zbędną tkankę tłuszczową. Zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Zajęcia dla wszystkich, którzy oczekują czegoś więcej od zajęć fitness. 

ZUMBA - to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobik. Taniec jest kompleksowym narzędziem do polepszenia ogólnej sprawności oraz pracowania nad wszystkimi cechami motorycznymi: wytrzymałość krążeniowo- oddechowa, , zwinność, koordynacja, szybkość. Zumba przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia nas w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami.

BODY SHAPE - trening pozwala w stosunkowo niewielkim czasie ukształtować sylwetkę, przyspiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia rozpoczynają się krótką i prosta rozgrzewką, później będziemy ćwiczyć przy pomocy różnorodnego sprzętu i technik. Polega na wykonywaniu ćwiczeń na poszczególne partie mięśniowe, tj. ramiona, klatka piersiowa, grzbiet, uda, pośladki, brzuch z wykorzystaniem dodatkowego obciążenia np. hantle, gumy, stepy lub bez niego. Są to zajęcia odpowiednie dla każdego, nawet dla początkujących

Ważne informacje:
Zajęcia przeznaczone są dla osób pełnoletnich, realizowane są przy udziale minimum 5 osób.

Szczegółowe informacje uzyskaja Państwo pod numerem telefonu: 535 512 222

   

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo