Czcionka:
Kontrast:

3 Mikołajkowe Zawody 2015

W niedzielę 6 grudnia na Krytej Pływalni w Miechowie odbyły się III Mikołajkowe Zawody Pływackie o puchar burmistrza Gminy i Miasta Miechów, w których brało udział 186 uczestników. Organizatorem zawodów był Małopolski Okregowy Związek Pływacki oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.  Sekcja pływacka CKiS była reprezentowana przez 33 młodych pływaków. W sumie odbyły się 302 indywidualne starty. Do startów zgłosiły się m.in kluby z: Oświęcimia, Dabrowy Tarnowskiej, Suchej Beskidzkiej, Myslenic, Nowego Sacza oraz z Krakowa. Na 14 klubów bioracych udział w zawodach, CKiS Miechów zajął 1 miejsce w statystyce medalowej zgarniając aż 5 złotych medali, 1 srebrny i 1 brązowy. Dodatkowym sukcesem miechowskiej grupy było uzyskanie tytułu najlepszej zawodniczki w kat 10 lat dla Natalii Oliwkiewicz, która zdobyła 482 punkty FINA oraz jedną z czterech nagród ufundowanych przez burmistrza Dariusza Marczewskiego. Ponadto nasze dziewczeta w składzie: Oliwia Jakubas,  Wiktoria Micyk, Kinga Piestrzyńska i Oliwia Banach wywalczyły złoto w sztafecie 4x25m stylem dowolnym w kategorii wiekowej do lat 9. Puchar wręczył burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski.  
Miniona niedziela pływacka w Miechowie była ogromnym sukcesem naszych pływaków, trenerów i rodziców którzy głośno dopingowali swoje pociechy. Od dwóch lat miechowska sekcja pływacka prowadzona jest przez trenerów Łukasza Dobrzańskiego i Sebastiana Bałazińskiego.

Medaliści:

I miejsce:
Natalia Oliwkiewicz 2005 -  25m s. dowolnym
Natalia Oliwkiewicz 2005 -  25m s. grzbietowym
Micyk Wiktoria 2006 -  25m s. grzbietowym
Banach Oliwia 2006 - 25m s. klasycznym
sztafeta dziewcząt do 9 lat - 4x25m s. dowolnym

II miejsce
Piestrzyńska Kinga 2006 - srebrny 25m s. grzbietowym

III miejsce
Banach Oliwia 2006 - 25m s. dowolnym


Galeria: 3 Mikołajkowe zawody pływackie

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo