Czcionka:
Kontrast:
Kryta pływalnia

ul. M. Konopnickiej 4
32-200 Miechów


tel. 41 230 80 00

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

* Sekcja Squasha

MIECHOWSKA LIGA SQUASHA

Squash to gra dla dwóch osób oparta na technice odbijania piłki od ścian. Gra toczy się na specjalnym zamkniętym z czterech stron korcie, a jej celem jest utrudnienie przeciwnikowi prawidłowego odbicia piłki.

Zasady gry są proste, jednak należy ona do wymagających i wymaga sporego wysiłku fizycznego. Poruszanie w squashu opiera się na szybkim starcie do piłki, gwałtownym hamowaniu i powrotach na pozycję. Pozwala to wzmocnić mięśnie i kształtuje sylwetkę. Do gry używa się specjalnych rakiet oraz czterech rodzajów piłek.


Zajęcia odbywają się w małych grupach (ok 4 osoby) dostosowane do wieku i poziomu uczestników.

Informację odnośnie przydziału do grup można uzyskać bezpośrednio u instruktora.

Prowadzący: Paweł Dunal, tel: 661-048-983 

https://www.facebook.com/MiechowskaLigaSquasha

 

Miechowska Liga Squasha to miejsce dla ludzi, których sport jest pasją. Nie chodzi nam o rywalizacje, lecz przede wszystkim o budowanie społeczności, która podobnie traktuje sport. Pomimo tego, że nie jesteśmy profesjonalnymi zawodnikami, podchodzimy do sportu bardzo poważnie, a zarazem mamy do niego odpowiedni dystans.

Inicjatywa utworzenia rozgrywek o nazwie Miechowskiej Liga Squasha zrodziła się podczas luźnie prowadzonych rozmów, wymiany sportowych doświadczeń oraz udzielania wzajemnych porad, jak grać aby wygrywać. Na efekty rozmów nie trzeba było długo czekać. W połowie września 2015 roku utworzyliśmy FanPage w serwisie społecznościowym Facebook, następnie stronę internetową, a z pierwszymi rozgrywkami wystartowaliśmy 1 października 2015 roku. W pierwszym sezonie rozgrywek Miechowskiej Ligi Squasha wzięło udział 26 zawodników w różnym przedziale wiekowym i łącznie zostało zaplanowanych 156 meczy turniejowych. Jedno jest pewne – Miechowska Liga Squasha dostarczy emocji sięgających zenitu!

W ramach Miechowskiej Ligi Squasha będziemy starali się zorganizować różnego rodzaju turnieje oraz eventy, mające na celu propagowanie sportu i aktywnego trybu życia. Jeżeli chcesz się zaangażować i pomóc nam w organizacji turniejów zapraszamy do kontaktu z nami.

Jeżeli kochasz sport, a w szczególności squasha zapraszamy do wzięcia udziału w rozgrywkach Miechowskiej Ligi Squasha. Miechowska Liga Squasha czeka na Ciebie i Twoje pomysły zapisz się i dołącz do nas.

Czekamy na profesjonalistów, od których możemy się czegoś nauczyć, początkujących którzy mają ochotę poznać się bliżej ze squashem i grupą freaków squashowych. Miechowska Liga Squasha to miejsce dla każdego z Was ! 

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo