Czcionka:
Kontrast:

Małopolska Liga Dzieci_Miechów 2016

Kolejne sukcesy miechowskiej sekcji pływackiej, która tym razem była gospodarzem Małopolskiej Ligi Dzieci. Zgodnie z komunikatem zawodów brały w niej udział kluby z okręgu małopolskiego mi.n sekcje z Oświęcimia, Tarnowa, Wieliczki i kilku krakowskich klubów, ale to wśród 10 letnich dziewczynek młode Miechowianki nie miały sobie równych i zdobyły puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, który wręczył im sam Burmistrz Dariusz Marczewski oraz Dyrektor CKiS Sylwia Suchecka. Na uwagę zasługuje fakt, iż Oliwia Banach na dystansie 50 m stylem klasycznym ustanowiła swój życiowy rekord i z czasem 45.03 ma aktualnie, w tym sezonie, najlepszy wynik w Małopolsce oraz 6 czas w Polsce, mamy nadzieję, że równie udany start Oliwia odnotuje na Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego, które odbędą się początkiem czerwca w Bochni. Dodatkowo, nasza najlepsza żabkarka zdobyła III miejsce na 100 m stylem zmiennym a kolejno za nią punktowane miejsca i pamiątkowe dyplomy zdobywały:


- Wiktoria Micyk miejsce II 50 m styl dowolny oraz IV miejsce 25 m stylem motylkowy

- Natalia Oliwkiewicz miejsce III 100 m styl klasyczny oraz V miejsce 100 m styl grzbietowy

- Nikola Janczyk miejsce VI 50 m stylem dowolnym

- Kinga Piestrzyńska miejsce VI 50 m stylem grzbietowym oraz V miejsce 50 m stylem klasyczym

 

Wszystkie dzieci z sekcji na zawodach pokazały się z dobrej strony, a w szczególności te młodsze dla których nie było stworzonej odrębnej kategorii wiekowej, ale dzięki organizacji tych zawodów mogły zdobyć cenne doświadczenie startowe. Dla grupy, która ostatnio uczyła się nawrotów był to pierwszy sprawdzian umiejętności podczas wyścigu pływackiego.

Przy okazji tych zawodów dzieci, rodzice oraz trenerzy mieli okazję podziękować i wręczyć pamiątkowe czepki oraz koszulki Burmistrzowi oraz Pani Dyrektor CKiS za wsparcie naszej inicjatywy i dobrej współpracy, która mamy nadzieję będzie nadal kontynuowana.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy rodzicom w szczególności Michał Krysa, Joanna Micyk oraz Gosia Janczyk za pomoc w organizacji dzieciaków.

Galeria: Malopolska Liga dzieci

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo