Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

WOŚP 2023

Niniejszym informujemy, że zebraliśmy kwotę:

62 253,13 zł

(w tym - 7 762,50 zł z licytacji, e-skrabnka 635,00 zł)

Dziękujemy!!!!

29 stycznia 2023 roku w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie odbył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szefową Sztabu była Marta Reszka, której partnerowali: Zbigniew Nowak, Edyta Midro i Ryszard Deńca.

W tym roku kwestowało 31 wolontariuszy.

Przy organizacji Finału pomagali nam, jak co roku Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Straż Miejska, Agencja Ochrony "ARGOS"  oraz Drużyna Wędrownicza 3DSH im. R. Baden-Powella z Miechowa. 

Jak co roku w Domu Kultury o godz. 14:00 Finałowy koncert rozpoczęła Orkiestra Dęta „Nasiechowianka” z Nasiechowic oraz Orkiestra Dęta ze Sławic, nastepnie na bieżąco prezentowaliśmy program wokalno - instrumentalny. 

Do wspólnego "grania" przyłączyli się : restauracja "VITA",  pizzeria "Oficyna",  AVON Miechów Bożena Krzykawska, MARY KAY Ewa Małkiewicz, salon "SILVER", studio kosmetyczne Patrycja Wawer-Kukiela, studio fryzur "Bogusia", "JULA STYLE" Anna Sobczyk, siłownia "YourFitREFLECTION", "Prossimo" - włoskie bistro, Julia Motyka, instruktorzy pływania CKiS: Damian Ucka, Katarzyna Wisniewska, Artur Słaboń, Alior Bank oddział Miechów, Jubiler Rzepeccy, tattoo Pineapple, Manufaktura Zdrowia Fitness & Gym Miechów, Natalia Kwiatkowska, Sala Zabaw RIO, salon Silver fryzjerstwo & trychologia, Studio figura Miechów, burgerownia zKurczyByk, DW 3 DSH, SURO Detailing,

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, osobom bezpośrednio zaangażowanym w zbiórkę i przeliczanie pieniędzy oraz ludziom dobrej woli za okazaną pomoc.

 


 


 

31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą!
Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Dlaczego walka z sepsą?

Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. 

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę, co znacznie utrudnia działania mające na celu jej zapobieganie i zwalczanie. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Wyniki badań punktowych prowadzonych w akredytowanych oddziałach intensywnej terapii w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. Ponadto w raporcie NIK z 2018 roku na temat zakażeń szpitalnych podkreśla się konieczność wdrożenia pilnych działań w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy. 

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. 

 

 


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo