Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

WOŚP 2021

NR SZTABU #4195 

Niniejszym informujemy, że zebraliśmy kwotę:

34 036,91 zł

(w tym - 900,00 zł z licytacji, e-skrabnka 2 065,00 zł)

Dziękujemy!!!!

31 stycznia 2021 roku w Centrum Kultury i Sporu w Miechowie odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: "Gramy z głową" - edycja on line 

Szefową Sztabu była Marta Reszka, której partnerowali: Zbigniew Nowak oraz Ryszard Deńca.

W tym roku kwestowało 23 wolontariuszy.

Przy organizacji Finału pomagali nam, jak co roku Komenda Powiatowa Policji w Miechowie, Straż Miejska, Agencja Ochrony "ARGOS"  oraz Drużyna Wędrownicza 3DSH im. R. Baden-Powella z Miechowa. 

W tym roku niestety nie spotkaliśmy się wspólnie w Domu Kultury, a za pośrednictwem mediów społecznościowych. O godz. 14:00 Finałowy koncert rozpoczęła Orkiestra Dęta „Sygnał” z Miechowa, nastepnie na bieżąco prezentowaliśmy program wokalno - instrumentalny przygotowany przez podopiecznych CKiS w Miechowie pod kierownictwem Katarzyny Kornaś, Mariusza Oleksa oraz Piotra Korpusika. O godz. 16:00 specjalnie dla Was wystąpiła grupa "BOHEMA". Transmisja on line koncertów rozpoczęła się o godz. 16:20 i trawała do godz. 20:00, wystąpili: Zespół "Elefantes", "Blu Rey" oraz "Świt"   

Do wspólnego "grania" przyłączyli się: ŚDS w Miechowie, EYE LENS Underwater Photography Team, Pani Stanisława S., Pani Małgorzata S. Hufiec Pracy z Proszowic, "Społem" Powszechnia Spółdzielnia Spożywców, restauracja VITA,  Restauracja "Oficyna" oraz Karczma "Jaksice" 

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, osobom bezpośrednio zaangażowanym w zbiórkę i przeliczanie pieniędzy oraz ludziom dobrej woli za okazaną pomoc. 

 


 

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. 

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych.

- Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP

W związku z nowymi epidemicznymi obostrzeniami niestety, w tym roku nie uda nam się razem spotkać na  finałowym koncercie  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na sali widowiskowo-kinowej w Domu Kultury w Miechowie, ale możemy to zrobić on-line.  Zachęcamy Państwa i zapraszamy do zaangażowania się we współtworzenie tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy artystów, sportowców, grupy taneczne i muzyczne do nagrania pokazu artystycznego, sportowego – wszystkiego, czym chcielibyście się pochwalić i co pozwoli stworzyć na naszym profilu Facebook program Orkiestry on-line. Podczas emisji zostanie przeprowadzona licytacja przekazanych na tę okoliczność rzeczy. 

Wszystkich chętnych do wystąpienia w koncercie on-line prosimy o kontakt z Działem Promocji CKiS pod nr tel. 799 322 916 w godz. 8:00 - 15:00

W czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i często wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu. Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha. Tego nam dzisiaj potrzeba. Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują. W czasie 29. Finału jeszcze bardziej, jeszcze głośniej i jeszcze mocniej mówimy - gramy z głową!

- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP


Bądź na bieżąco z informacjami o 29. Finale WOŚP - oglądaj nas na fanpage CKiS 

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo