Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

WOŚP 2010

XVIII Finał WOŚP — Maćkofff.waw.pl

Niniejszym informujemy, że zebraliśmy kwotę:

16 280,00 zł

Dziękujemy!!!!

 

W niedzielę 10 stycznia kwestowaliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach jej 18-ego Finału. 35-u wolontariuszy zebrało łącznie 16 tyś. 280 złotych, natomiast w budynku MDK podczas koncertu wokalno-muzyczno-tanecznego zebraliśmy 1544 złotych oferując przybyłym różne gadżety.

Prowadzący koncert - Ola Chałuda i Michał Zys nie dość, że znakomicie podgrzewali panującą w budynku MDK atmosferę, to jeszcze na dodatek starali się aby licytowane przedmioty tak łatwo nie przechodziły w ręce nabywców. Zlicytowano m.in. koszulkę i kubek WOŚP, parasol, notesy i długopisy z logiem UGiM w Miechowie, gitarę Piotra Woźniaka z zespołu "Atom" i wiele innych drobnych przedmiotów.

Artyści występujący na scenie również przekazywali co nieco od siebie, tak więc mogliśmy zostać posiadaczami pięknego bukietu od Kapeli Ludowej "Lasowiacy" oraz dwóch płyt CD z autografami muzyków "Virus Ego" i "Elefantes".

W końcowej fazie koncertu zlicytowano nawet... dyrektora MDK!!! (cena 60 zł wraz z bukietem i długopisem w komplecie).

O wyżyweinie dla uczestników Finału zadbali strażacy oraz firma "Elpa" W.Zdeba, którzy przygotowali pyszną darmową grochówkę. Po raz pierwszy posiłki wydawano także w rynku miejskim co było bardzo pomocne dla marznących na mrozie wolontariuszy.

W rynku przygrywała także orkiestra dęta "Sygnał" z Miechowa oraz Kapela Ludowa "Lasowiacy".

O godz. 16-ej w Gołczy miał miejsce koncert kolęd, w którym wystąpili: "Gołczawianie", chór ludowy "Koral" oraz orkiestra dęta "Czapelanka".

Na scenie MDK w godz. 12:00 - 21:00 zaprezentowali się wykonawcy: Orkiestra PSM w Miechowie, Dropsy, Virus Ego, Kairos, Elefantes, Kalisto, Dawid Michta, Lasowiacy, The Whispers, Karolina Wielgus, Agata Zdeb, Ricordi, Born2Jump, M-Team, Faza, Respekt II. Gwiazdą wieczoru był zespół poezji śpiewanej "Duch" i to naszym zdaniem było najwspanialsze zakończenie Finału WOŚP w całej jego miechowskiej 17-letniej historii.

"W oknach wiszą białe firanki, za firankami wspomnienia..." - śpiewała na bis Regina Bogacz w znakomitej kompozycji Piotra Nowaka do tekstu naszej rodowitej Miechowianki Janiny Bergander, co sprawiło, że bardzo nostalgicznie wręcz melancholijnie kończyliśmy tegoroczny Finał WOŚP. Aranżacje i wykonanie najwyższych lotów całego koncertu sprawiły,że jeszcze na długo będziemy o nim pamiętać. Dziękujemy ci "Duchu" - już łza się w oku nie kręci i nie czuć tego mrowienia na skórze, ale uwierzcie, że i oczy się zaświeciły i mrowienie było...

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom 18-ego Finału WOŚP za to, że byliście z nami!!!

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo