Czcionka:
Kontrast:
Kryta pływalnia

ul. M. Konopnickiej 4
32-200 Miechów


tel. 41 230 80 00

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

Trening kickboxingu

Istnieją różne rodzaje kickboxingu, każdy kieruje się nieco innymi zasadami. Na przykład w amerykańskim kickboxingu używa się rąk i stóp do nawiązania kontaktu, podczas gdy muay thai pozwala na kontakt przy użyciu łokci i kolan.

Bezkontaktowy kickboxing i cardio kickboxing wykorzystują takie same techniki pracy nóg, kopania i uderzania, jak inne rodzaje kickboxingu, jednak uderzenia i kopnięcia kierowane są w worki obciążające i ochraniacze dłoni, zamiast w partnera treningowego.

Kickboxing oferuje szereg korzyści zdrowotnych dla osób w każdym wieku.

* Kickboxing zmniejsza stres i wyzwala endorfiny

Sztuki walki, w tym kick-boxing i inne formy ćwiczeń zostały powiązane z poprawą zdrowia psychicznego i pozytywnych uczuć. W ciągu kilku minut od rozpoczęcia treningu, zmniejsza się skumulowany w ciele stres i napięcie. Ruchy w kickboxingu stanowią wyzwanie dla kilku podstawowych grup mięśniowych i zapewniają szybki trening całego ciała. Kickboxing obejmuje ćwiczenia aerobowe i beztlenowe, które pozytywnie wpływają na nastrój. Odbywa się to poprzez zwiększenie endorfin i wytwarzanie zmian w części mózgu, które mogą pozytywnie wpłynąć na osoby odczuwające stres, lęk i cierpiące depresję.

* Kickboxing poprawia koordynację ruchową

Jeśli cierpisz na problemy z postawą i masz słabą koordynację, możesz wzmocnić swój kręgosłup, poprawić refleks oraz umiejętności koordynacyjne. Szybkie ciosy i kopnięcia w kickboxingu dadzą Ci szansę na skoncentrowanie energii na udanym wykonaniu każdego ruchu.

Spalanie dużej ilości kalorii w krótkim czasie

Kickboxing to rutynowy trening cardio o dużej mocy, który doskonale nadaje się do odchudzania i szybkiego uzyskania dobrej formy. Może pomóc w spaleniu ponad 800 kalorii na godzinę i zdecydowanie podkręca metabolizm.

 

Kickboxing 2021/2022

 

 Trening prowadzi instruktor sztuk walki Damian Książek.

Koszt 15 zł / 1 wejście

Zapisy bezpośrednio u trenera tel. 606 471 495

 

harmonogram zajęć:

           

22 października (piątek): godz. 16:00 - 17:00  sala fitness

27 października (środa) :  godz. 21:00 - 22:00  sala fitness

29 pażdziernika (piątek): godz. 16:00 - 17:00  sala fitness                                 

                         
Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo