Kryta pływalnia

ul. M. Konopnickiej 4
32-200 Miechów


tel. 41 230 80 00

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

Aqua fitness

Aqua fitness to przyjemna forma aktywnego spędzania czasu. Zajęcia sportowe w wodzie w połączeniu  z energetyczną muzyką to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą modelować swoją sylwetkę – także dla osób nie umiejących pływać.

Aqua aerobic jest także świetnym pomysłem dla osób, które nie lubią forsownych ćwiczeń na sali lub nie mogą ich wykonywać  ze względu na problemy zdrowotne.

Regularne uczestniczenie w zajęciach korzystnie wpływa na :

●  redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu

●  ujędrnienie i wysmuklenie ciała

●  poprawę kondycji, dzięki zwiększeniu wydolności układu krążeniowo-oddechowego

●  poprawę koordynacji ruchowej, ruchomości stawów, bez ich obciążania

●  wzrost wytrzymałości organizmu

●  zwiększenie siły mięśniowej

●  korygowanie postawy

Ponadto, fitness w wodzie to doskonała terapia ruchowa w wodzie polecana przez fizjoterapeutów jako jeden ze sposobów przyspieszających rekonwalescencję po urazach, osób z problemami kardiologicznymi, osób starszych, otyłych a także kobiet w ciąży.

Aqua fitness to nie tylko kompleksowy trening całego ciała, ale również relaks psychiczny, który łagodzi skutki stresu i napięcia. Jest to także świetna zabawa, gdyż podczas wysiłku uaktywnia sie wydzielanie endorfin- hormonu szczęścia. Aerobik w wodzie to najlepszy  sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół oraz zawarcie nowych znajomości.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i życzymy dobrej zabawy  w miłej atmosferze


Ważne informacje:

 

GRAFIK   2023rRODZAJE ZAJĘĆ

AQUA POWER - Zajęcia dla pań lubiących ćwiczenia na siłowni. Dlaczego? Bo jest to rodzaj ćwiczeń w wodzie o charakterze siłowo - wytrzymałościowym. Często, do tego rodzaju zajęć, wykorzystywany jest specjalne przyrządy, które umożliwiają wykonywanie kilkudziesięciu różnych rodzajów ćwiczeń w wodzie, doskonaląc muskulaturę, siłę, koordynację ruchową, gibkość oraz równowagę.

AQUA TABATA- to intensywny trening, w którym wykonujemy rozgrzewkę w wodzie trwającą 15 minut przygotowując organizm do wysiłku fizycznego. Następnie w czasie 30 minut wykonujemy ćwiczenia oporowe w wodzie: 20 sekund maksymalnego wysiłku, 10 sekund spoczynku. Aqua Tabata nie tylko podkręca metabolizm, który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, ale także modeluje sylwetkę podnosząc przy tym wydolność organizmu.

AQUA CARDIO - Są to zajęcia cardio z elementami treningu wytrzymałościowego i wzmacniającego. Zajęcia te sprawiają,  że w przyjemny sposób kształtuje się sylwetkę, spalane są duże ilości kalorii i poprawia się funkcjonowanie układu oddechowego i krwionośnego.

AQUA INTERVAL - Rodzaj zajęć na basenie poprawiających wydolność układu oddechowego i krążenia, a także zwiększającej zapasy energetyczne w mięśniach. Przeznaczony dla osób bezskutecznie walczących z nadwagą, forma zajęć w wodzie stosowanych w kuracjach odchudzających.

 

 

  

 

Partnerzy:
mkidn NCK Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark