Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

Zajęcia baletowe

Jak wyglądają zajęcia baletowe dla dzieci

 

Zajęcia dla dzieci od 6 do 12 lat

TANIEC KLASYCZNY (BALET)

Nauka na tym etapie wiąże się z udziałem dzieci w spektaklach Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź. Jest to narzędzie edukacji dziecka i sposób kształtowania kompetencji społecznych. Lekcja baletu obejmuje ćwiczenia przy drążku, na środku sali oraz zajęcia z akrobatyki. Zdobywane podczas zajęć baletowych umiejętności stanowią podstawę wszystkich technik tanecznych oraz niezbędne przygotowanie do występów scenicznych. Program nauczania jest oparty na autorskiej metodzie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, doskonale dopasowany do grupy wiekowej i predyspozycji uczniów. Lekcje wzbogacone są o elementy akrobatyki*, stretchingu**, barre au sol***, tańca współczesnego, nowoczesnego oraz o układy choreograficzne dostosowane do repertuaru spektakli wystawianych na scenie Teatru Cortiqué.

AKROBATYKA*

Ćwiczenia gimnastyczne praktykowane podczas lekcji akrobatyki mają służyć przede wszystkim dopełnieniu rozwoju fizycznego dziecka. Wyposażone w profesjonalny sprzęt sale zapewniają dzieciom optymalne warunki do kształtowania umiejętność równowagi, zręczności i koordynacji ruchowej. Równoczesna nauka baletu i akrobatyki stanowi nowatorskie połączenie, którego rezultaty zyskują powszechne uznanie.

STRETCHING** Technika rozciągania, z wykorzystaniem elementów gimnastyki artystycznej, jogi i contortion. Program ćwiczeń dostosowany do predyspozycji uczniów.

 

Zajęcia odbywają się w Domu Kultury, ul. Racławicka 10 

Prowadzący: Piotr Korpusik

Zapisy w biurze Domu Kultury, tel: 41 38 313 31 

Zajęcia odbywają się w każdy: poniedziałek, godz. 16:00

Cena: 60 zł / miesiąc - płatne do 10 każdego miesiąca w biurze Domu Kultury


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo