Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

Sekcja Instrumentalna

 

Nauka gry na:

- AKORDEON (klasyczny i guzikowy)

- PIANINO

- KEYBOARD

- PUZON

- GITARA

- TRĄBKA 

Prowadzący: Mariusz Oleksa, tel: 608 636 166

 – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończył wydział instrumentalny w klasie instrumentu – puzon, z instrumentem dodatkowym – fortepian. Wcześniej ukończył szkołę średnią muzyczną, na akordeonie klawiszowym i guzikowym oraz fortepianie, gdzie również pobierał lekcje gry na gitarze klasycznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w Szkole Muzycznej I st. w Miechowie, jako nauczyciel gry na instrumentach m.in. akordeon klawiszowy, akordeon guzikowy, trąbka, puzon oraz w szkołach podstawowych i gimnazjach, jako nauczyciel przedmiotu – wychowanie muzyczne. 

 - Akordeon to niebywały instrument, który przeżywa swój renesans. Gra na akordeonie daje możliwość kierowania dynamiką występu oraz barwą dźwięku, a przy jego pomocy można grać każdy styl muzyczny.

- Keyboard - nauka gry opiera się na przyswojeniu podstawowych wiadomości z zakresu teorii muzyki oraz praktycznej nauki gry na keyboardzie, a z czasem również na pianinie.

- Gitara - na zajęciach gry na gitarze uczestnicy przyswajają wiedzę z zakresu budowy instrumentu, dźwięków na gryfie czy gry z tabulaturami. Uczniowie zdobywają także umiejętności grania akordami. Ponadto, w czasie zajęć można poznać techniki gry charakterystyczne dla różnych stylów muzycznych. Program kursu dostosowany jest do wieku ucznia, jego umiejętności i upodobań. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Lekcje odbywają się w trybie indywidualnym i trwają 45 minut.

Zapisy: Dom Kultury (ul. Racławicka 10) tel. 41 38 313 31 lub bezpośrednio u instruktora

 

cena 30 zł/h ( 45 min.)

Poniżej do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

PIANINO

Prowadzący: Katarzyna Kornaś, tel: 660 080 949

Zajęcia indywidualne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program jest dostosowany do możliwości i umiejętności uczestników. Początkujący uczniowie zaczynają edukację od zapoznania się z instrumentem, uczeni są prawidłowej postawy, układu rąk i stopniowo poznają alfabet nut. Starsi ćwiczą etiudy, sonatiny i inne utwory oraz zapoznają się z zasadami harmonii. Repertuar obejmuje wszystkie gatunki i style muzyczne od muzyki klasycznej, poprzez szeroko rozumianą muzykę rozrywkową aż po jazz. Młodzi wykonawcy mają okazję zaprezentować swój dorobek, a ich rodzice, dziadkowie i koledzy podziwiać umiejętności swoich ulubieńców na wydarzeniach organizwoanych przez Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. 

Zapisy: Dom Kultury (ul. Racławicka 10) tel. 41 38 313 31 lub bezpośrednio u instruktora

Cena: 70 zł / m-c

 INDYWIDUALNE KONSULTACJE FORTEPIAN/PIANINO – 60 zł/45 minutPoniżej do pobrania regulamin oraz karta zgłoszenia

 

 

Do pobrania:

Partnerzy:
mkidn NCK Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark