Czcionka:
Kontrast:

Trasa pieszo- rowerowa Śladem Wąskotorówki

 

Otwarta w 2020 roku trasa rowerowa ma długość 9,1 km. Prowadzi przez tereny leśne, pola uprawne, tereny o charakterze luźnej zabudowy wiejskiej oraz przez część miasta o zwartej zabudowie jednorodzinnej. W pobliżu trasy znajduje się wiele miejsc rekreacji: boiska sportowe, place zabaw i siłownie plenerowe. Od 2020 roku odbywa się tu Rodzinny Rajd Rowerowy "Szlakiem Wąskotorówki", który cieszy się dużym zainteresowaniem. Wycieczka rowerowa tą trasą to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Warto zwrócić uwagę na malownicze krajobrazy Wyżyny Miechowskiej. Oryginalności trasie nadaje również historia tego terenu. Przy miejscu obsługi rowerzystów znajdują się tablice informacyjne o dziejach miechowskiej wąskotorówki oraz lokomotywa wykonana na wzór tej, która niegdyś jeździła trasą Charsznica - Działoszyce.
Wycieczka rowerowa to jeden z najlepszych dla zdrowia sposobów spędzania czasu. Rower to ekologiczna i korzystna dla środowiska forma transportu, która dodatkowo pozwala na uniknięcie dużych skupisk ludzkich i zatłoczonych miejsc. W tym wyjątkowym czasie zachęcamy do uprawiania turystyki aktywnej. Ta bezkontaktowa forma sportu wpływa dobrze na kondycję oraz układ oddechowy. Dzięki Trasie Rowerowej „Szlakiem Wąskotorówki” można poznać ciekawe tereny otaczające Miechów, bogatą roślinność, dowiedzieć się o historii miechowskiej wąskotorówki. Trasa jest otwarta i dostępna dla odwiedzających o dowolnej porze dnia, co powoduje, że ruch na niej jest płynny i nie spotkamy dużych grup. Warto nadal być turystą, spróbować jednak formy turystyki, w której będziemy najbezpieczniejsi.
Trasa rowerowa przebiega od lasu Chodówki, przez ul. Podmiejską, ul. Folusz, ul. Kopernika, ul. Wspólną, ul. Szewską, ul Łąkową i ul. Graniczną do Bukowskiej Woli.

 

 

 

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo