Czcionka:
Kontrast:
MSIT

pl. T. Kościuszki 1A
32-200 Miechów


tel. 41 38 313 11

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

od 1 V - 30 IX
wt. - pt. 9:00 - 17:00
sob. 9:00 - 14:00
od 1 X - 30 IV
pon. pt. 9:00 - 17:00

Małopolskie i miechowskie atrakcje w Twoim telefonie! Aplikacja Visitmalopolska

Zwiedzanie Miechowa jest takie proste! Ułatwi je aplikacja Visitmalopolska. Warto skorzystać z jej wszystkich funkcji- szczególnie z beaconów- nadajników zainstalowanych w Bazylice Grobu Bożego nadających informacje na jej temat. Aplikacja jest bezpłatna.

Aby udostępnić i przybliżyć turystom i mieszkańcom Małopolski jej niezwykłą i bogatą ofertę turystyczną, Samorząd Województwa Małopolskiego podjął się realizacji projektu pn.” m_MSIT – mobilny Małopolski System Informacji Turystycznej”. Jego celem jest stworzenie i udostępnienie turystom i mieszkańcom Małopolski platformy cyfrowej, która umożliwi prezentację oferty turystycznej Regionu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i narzędzi multimedialnych, a także ułatwi dostęp do informacji z dziedziny turystyki oraz umożliwi samodzielne zwiedzanie Regionu. Projekt współfinansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i podzielony na kilka etapów.

W ramach projektu powstał nowy regionalny portal turystyczny visitmalopolska.pl, aplikacja mobilna „VisitMałopolska”, planer podróży, system publikacji, aktualizacji i zarządzania treścią oraz zamontowane zostały w atrakcjach turystycznych beacony. Dzięki temu pozyskanie najświeższych informacji turystycznych z Małopolski jest łatwe, szybkie i kompletne. Aplikacja „VisitMałopolska" i portal visitmalopolska.pl posiadają kilka bloków tematycznych – od wydarzeń, które aktualnie mają miejsce, po planer podróży, a także:

 

AKTUALNOŚCI - najświeższe informacje o tym, co dzieje się w regionie.

WYDARZENIA - informacje dotyczące wydarzeń, które mają się odbyć
w najbliższym czasie od wystaw i koncertów po spotkania naukowe.

MIEJSCA - wykaz atrakcji turystycznych i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia z Małopolski. Miejsca te możemy filtrować po wybranych parametrach.

ULUBIONE - zgromadzimy tu miejsca, które szczególnie nas interesują, do których chcemy szybko wrócić.

MAPA regionu z kilkoma rodzajami podkładów i możliwością wyszukiwania miejsc.

PLANER PODRÓŻY – narzędzie do ułożenia własnego planu zwiedzania regionu, wybierając najbardziej interesujące punkty.

TRASY TURYSTYCZNE - proponowane trasy.

MODUŁY TEMATYCZNE - artykuły i opisy miejsc związanych z wybranymi tematami np. góry, rower.

ROZMÓWKI - szybki dostęp do podstawowych zwrotów potrzebnych podczas podróży i ich tłumaczeń w 8 językach.

POCZTÓWKA -  przesłanie pozdrowień do znajomych i rodziny z wybranym zdjęciem z Małopolski

GRY TERENOWE - zwiedzamy i bawimy się jednocześnie zdobywając nagrody.

NUMERY ALARMOWE -  szybki dostęp do alarmowych nr telefonów, np. w razie wypadku

WIRTUALNY ASYSTENT -  podpowie gdzie warto pojechać w oparciu o preferencje użytkownika.

 

Aby zainstalować bezpłatną aplikację na swoim urządzeniu wystarczy skorzystać z ogólnodostępnych sklepów internetowych Google, Windows lub Play. W wyszukiwarce należy wpisać „VisitMałopolska”, a następnie wybrać „ZAINSTALUJ”. Po chwili będziemy mogli cieszyć się niezwykle praktycznym panelem, dzięki któremu zawsze będziemy na bieżąco z tym, czym żyje Małopolska. Aplikacja posiada funkcję wysyłania powiadomień PUSH, dzięki czemu w każdej chwili i właściwie w każdym miejscu można pobrać najnowsze informacje dotyczące oferty turystycznej Małopolski. Zarówno aplikacja jak i portal działają w 8 wersjach językowych.

 

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo