Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

środa, 21 czerwca 2023

Tegoroczne Dni Miechowa 2023

Obchody Święta Miasta rozpoczęliśmy już w czwartek autorskim spotkaniem Nathalie K. Flower w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie. W piątek odbyła się uroczysta Gala Wręczenia Statuetek Macieja Miechowity - corocznych nagród Burmistrza Dariusza Marczewskiego - Burmistrza Miechowa przyznawany w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Lider Przedsiębiorczości oraz Aktywna Organizacja. Wydarzenie zakończył koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z zespołem.

W sobotę i niedzielę wydarzenia odbyły się na stadionie MKS ,,Pogoń”. Sobotni repertuar występów skierowany był głównie do młodzieży, której w tym dniu nie zabrakło. Gwiazdą wieczoru był Kubańczyk - polski raper, producent oraz autor tekstów. Jego najpopularniejszy utwór „Lady Pank”, liczy już prawie 40 milionów wyświetleń. Wspólny utwór z producentem Tribbs’em pt. „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”, czyli remake twórczości Krzysztofa Krawczyka znalazł się w TOP3 na listach przebojów w 2022 roku. Największą niespodzianką tego dnia były odwiedziny krakowskiego influencera Buddy z Illegal NIGHT Original. Niedzielny program rozpoczęliśmy od prezentacji sprzętu służb mundurowych. Jak zawsze nie zabrakło motocykli i samochodów zabytkowych i współczesnych. Na scenie prezentowały się sekcje działające przy CKiS w Miechowie, Zespół Muzyczny "ŚwiT" oraz Zespół Efect. Zakończeniem Dni Miechowa 2023 był wspaniały występ Agnieszki Chylińskiej, która od kilku lat prowadzi solową karierę, zaśpiewała swoje największe przeboje: "Jest nas więcej", "Winna", "Niekochana", "Drań", czy "Mam zły dzień". Wieczór zakończył pokaz laserów.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Do zobaczenia za rok!

 

 Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo