Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pn - pt 7.00 - 22.00
sb - nd 8.00 - 22.00

środa, 23 grudnia 2020

Kampania Świąteczna CKiS

Jesteśmy niezwykle dumni, że w ramach naszej świątecznej akcji powstał tak piękny film! "Modlitwa Konrada". Fragment z "Wyzwolenia"- dramatu Stanisława Wyspiańskiego z oryginalną oprawą muzyczną i montażem ujęć z Miechowa przygotował dla nas Pan Maciej Słota. Modlitwa Konrada o Polskę to tekst o wielkiej sile, który skłania do refleksji. Warto wsłuchać się w wykonanie wybitnego aktora pochodzącego z Miechowa.  W dniu dzisiejszym trzy piękne utwory przygotowała nam utalentowana skrzypaczka Gabriela Kawecka. Gabrysia od 18 lat regularnie występuje na scenach polskich i zagranicznych, m. in. w USA, Izraelu, Francji, Norwegii, Islandii, Chinach, Korei. Studiowała w Polsce pod kierunkiem prof. T. Głąbównej, następnie we Włoszech w klasie maestro P. Vernikova. Absolwentka HEMU w Lozannie (Szwajcaria) w klasie P. Vernikova. Warsztat skrzypcowy doskonali obecnie pod kierunkiem G. Stullera w HEMU w Lozannie. Jest laureatką licznych konkursów międzynarodowych oraz uczestniczką wielu festiwali muzycznych. W ostatnim roku uformowała duet z Jakubem Bachledą-Szeligą (gitara). W tej formacji wygrali 1 miejsce w kategorii muzyki kameralnej na Międzynarodowym Festiwalu Gitarowym w Plewen (Bułgaria) w 2019 roku. Prezentujemy trzy kolędy, tj. ,,Najświętsza Panienka”, ,,Północ już była” oraz ,,Kolęda dla nieobecnych”. Bardzo dziękujemy Pani Gabrieli szczególnie za wybranie utworu ,,Północ już była”. Z przyjemnością wspominamy zeszłoroczny koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu podopiecznych CKiS w Miechowie, który nosił właśnie tę nazwę 🙂Tym razem przychodzimy do Was z muzcznym prezentem!
🙂 Andrzej Gaździcki to gitarzysta i wokalista obecny na scenie muzycznej od 1979 roku. Zwycięzca wielu festiwali i konkursów muzycznych. Specjalnie dla nas nagrał jedną z najpiękniejszych polskich kolęd pt. „Mizerna cicha”. Utwór został napisany przez Teofila Lenartowicza w XIX w., natomiast muzykę skomponował wybitny polski kompozytor Jan Karol Gall. Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowego wykonania Pana Andrzeja.

 Na nadchodzący weekend w wyjątkową atmosferę wprowadzą nas wiersze bożonarodzeniowe. Ich wyboru dokonał Pan Krzysztof Górecki, polski aktor filmowy i teatralny, pochodzący z Miechowa. Na scenie Domu Kultury w Miechowie pojawili się, asystując Panu Krzysztofowi - Bartosz Krzyżek i Justyna Majka-uczniowie klasy 6a, ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie. To prawdziwa przyjemność słuchać aktora o takim doświadczeniu scenicznym i klasie. Fantastyczna wymiana energii pomiędzy aktorem a młodzieżą zaowocowała nagraniem, które Państwu udostępniamy. Dziękujemy Panu Krzysztofowi i zapraszamy do oglądania nagrania! Chcielibyśmy również podziękować P. Dorocie Małodobry za pomoc przy realizacji materiału 🙂

 


 

6 grudnia- dzień św. Mikołaja za nami. Ale czy to koniec niespodzianek dla najmłodszych? Absolutnie nie! Marek Pituch, aktor m. in. Teatru Wielkiego- Opery Narodowej przygotował dla dzieci wyjątkowy wiersz „Pstryczek elektryczek” Juliana Tuwima. Jest to utwór dynamiczny i bardzo lubiany przez dzieci- a zarazem mądry i rozwijający ciekawość zjawiskami fizycznymi. Interpretacja pochodzącego z Miechowa artysty z pewnością zaciekawi naszych najmłodszych obserwatorów. Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za przesłanie nam nagrania. Również mamy nadzieję na kolejne spotkanie na deskach Domu Kultury 🙂 Przypominamy, że aktor gościł u nas już wielokrotnie, m.in. ze sztukami „Żona do adopcji”, „Gdzie jest Krysia” Czy „Letni dzień”, produkcji Teatru & Klubu muzycznego Old Timers Garage, które polecamy.

https://youtu.be/McwJcaZYE2Y

Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn