Czcionka:
Kontrast:
Dom Kultury

ul. Racławicka 10
32-200 Miechów


tel. 41 383 13 31

ckis@miechow.eu


Godziny otwarcia:

pon. 8.00 - 20.00
wt. - piąt. 8.00 - 22.00
sob.- niedz. w/g terminarza filmowego lub innych wydarzeń

wtorek, 28 lutego 2023

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie wzbogaciło się o stroje ludowe

Nowe Stroje Ludowe zasilły garderobę Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Spełnił się plan zakupu 12 kompletów strojów ludowych łowickich damskich i męskich na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej Zespołu Pieśni i Tańca Miechowiacy. Jest to bardzo oczekiwana inwestycja  przez zespół, który działa w naszym Domu Kultury.

Centrum Kultury i Sportu w Miechowie złożyło wniosek do Fundacji ORLEN w celu pozyskania środków na realizację projektu pod nazwą „Propagowanie Dziedzictwa Narodowego - Region Łowicki".

Fundacja ORLEN przyznała na ten cel środki w wysokości 50 000,00 złotych. Do wykonania pełnego zakresu zakupu 12 kompletów strojów, wkład własny przeznaczyło Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Łączna kwota zakupu zamknęła się w wysokości 70 257,60 zł. Proces wykonania łowickich strojów ludowych to mozolna praca, która trwała długo, a efekt wizualny, cieszy oko widza podczas występów. Stroje są bardzo ważnym elementem, dzięki któremu zmieni się komfort pracy zespołu.

Dyrekcja Centrum Kultury i Sportu w Miechowie pragnie serdecznie podziękować Fundacji ORLEN, dzięki której mogli zrealizować zadanie.

 

    

 


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo