poniedziałek, 1 sierpnia 2016

45 Polaków i 1 Litwin

W zorganizowanym 30 lipca brevecie na dystansie 300 km uczestniczyło 46 kolarzy, którzy szczęśliwie ukończyli zawody w wymaganym limicie czasu wynoszącym 20 godzin. Obok reprezentantów Miechowskiej Sekcji Rowerowej w zawodach udział wzięli reprezentanci Warszawy, Krakowa, Myślenic, Rzeszowa i Dąbrowy Górniczej oraz jeden reprezentant Litwy.

Pierwszy uczestnik pojawił się na mecie już po 10 godzinach jazdy, ostatni zmagał się z dystansem aż o 9,5 godziny dłużej.

Podsumowując Zawody należy jasno i wyraźnie zaznaczyć, że była to kolejna bardzo solidna, profesjonalnie przygotowana impreza kolarska, zorganizowana we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska. Brawa należą się zarówno uczestnikom, jak i organizatorom, szczególnie osobom, które obsługiwały Biuro Zawodów. Byli to: Wojciech Leś, Eryk Dźwigała, Ola Werys i Jerzy Pogłódek.

Pogoda dopisała, a trasę wyznaczono w oparciu o tę z ubiegłorocznej edycji brevetu. Kolarze więc zwiedzili powiaty: miechowski, krakowski, proszowicki, tarnowski, staszowski, buski i pińczowski. Umieszczono na niej cztery punkty kontrolne, w tym jeden punkt żywieniowy.

Brevety, czyli przejazdy bez elementów wyścigu i rywalizacji, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, stąd istnieje potrzeba kontynuacji tego typu imprez, zwłaszcza, że zaledwie kilka miast podejmuje się ich organizacji. Miechów stał się pełnoprawnym partnerem Fundacji Randonneurs, a tą kolejną udaną imprezą umocnił tylko swoją pozycję wśród pasjonatów długodystansowych podróży rowerem.

Gratulujemy!!!
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn