Czcionka:
Kontrast:
środa, 3 sierpnia 2016

2-dniowy pobyt w górach

W dniach 19-20 lipca miała miejsce dwudniowa autokarowa wycieczka do Zakopanego, zorganizowana w ramach wakacyjnego programu CKiS w Miechowie, w której uczestniczyło 38 osób.

Pierwszego dnia zdobyto Nosal (1206 m. npm), a następnie grupa przewędrowała przez Nosalową Przełęcz do Kuźnic, skąd udano się na Polanę Kalatówki, a stamtąd Doliną Nad Reglami, Doliną Białego pod Wielką Krokiew, gdzie zaplanowano czas wolny.

Pogoda podczas wędrówki była idealna, a więc nie za ciepło, nie za zimno. Atrakcją dodatkową dnia był start kobiecego Tour de Pologne, który można było obejrzeć dosłownie na „wyciągnięcie ręki”.

Wieczorem nastąpiło gwałtowne załamanie pogody, padał deszcz i temperatura znacznie się obniżyła. Na szczęście wycieczkowicze byli już zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym „Czesława” w Zębie, gdzie po obfitej i smacznej obiadokolacji można było w różnoraki sposób spędzić wieczór: piłkarzyki, ping pong, sala zabaw, gry stolikowe, sala telewizyjna itp.

Drugi dzień zaskoczył słonecznym, a momentami nawet upalnym porankiem. Szybkie śniadanie, prowiant na drogę i wymarsz z Zębu na Gubałówkę (1126 m. n.p.m.), czyli około 3,5 km trasy.

Na Gubałówce upragniony przez niektórych czas wolny, a po nim przemarsz na Butorowy Wierch, gdzie bardziej zmęczeni, mogli skorzystać z kolejki linowej, aby zjechać do Zakopanego. Ci, którzy zdecydowali się na zejście pieszo przeżyli kawał solidnej i ekstremalnej przygody, brodząc w błocie szlakiem obecnie nieuczęszczanym.

Na Krupówkach kolejny czas wolny, posiłek i upragniony odpoczynek w autokarze. Podczas podróży powrotnej do Miechowa większość zasnęła, ale był to tylko dowód na to, że zrealizowano atrakcyjny, choć niewątpliwie męczący program.

Na koniec warto nadmienić, że usługi przewodnickie w górach świadczył Zbigniew Bodurko, a o bezpieczny przejazd tam i z powrotem zadbała Firma „Trans-Gryf” Robert Byczek. Dziękujemy!!!


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo