niedziela, 10 kwietnia 2016

Wyniki Konkursów Wielkanocnych 8.04.2016

PROTOKÓŁ Konkursu: Wielkanoc w Malarstwie i Sztuce Ludowej, spisany w dniu 8 kwietnia 2016 r. w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie na okoliczność oceny prac zgłoszonych do Konkursów Wielkanocnych w roku 2016.

Udział w Konkursie wzięło: 12 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, 16 Szkół Podstawowych, 8 Gimnazjów, 3 Szkoły Ponadgimnazjalne, Gminny Ośrodek Kultury w Kozłowie, „Dom Kombatanta” w Miechowie, Dzienny Ośrodek Psychiatryczno-Rehabilitacyjny w Miechowie, osoby prywatne. Dostarczono 328 prac w tym: 108 prac malarskich, 63 witraże oraz 157 dekoracji wiosenno- wielkanocnych. 15 prac było niezgodnych z regulaminem (brak danych osobowych, zły format prac plastycznych)

Komisja, w składzie: Marcin Durman- z-ca dyrektora CKiS, muzyk, Edyta Midro- plastyk, Anna Donabidowicz- specjalista ds. promocji, Mateusz Płaszewski- muzyk oraz Zbigniew Nowak- fotografik przy ocenie prac brała pod uwagę w szczególności: własnoręczność wykonanej pracy, rodzaj użytych materiałów (papier, bibuła, słoma, plastelina, drewno, karton, kora, tkaniny, glina, tektura), technikę wykonania prac, wkład pracy, oryginalność, niepowtarzalność i ogólne wrażenie. Wszystkie prace regulaminowe zgłoszone do konkursów zostały wystawione na wystawie w CKiS, która trwała od 23 marca do 8 kwietnia b.r.

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach wielanocnych otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody (bilety do kina) ufundowane przez CKIS w Miechowie oraz nagrody rzeczowe (materiały plastyczne) ufundowane przez darczyńcę, który pragnie zachować anonimowość.

Konkurs malarski

Przedszkola

  • II m Anna Duniec kl. Ob SP nr 1 w Miechowie
  • II m Maja Włodarczyk kl. Ob SP nr 1 w Miechowie
  • II m Alicja Cerek kl. Ob SP nr 1 w Miechowie
  • III m Nadia Gajos OP w Bukowskiej Woli
  • III m Milena Bac OP w Bukowskiej Woli

 

Szkoły Podstawowe kl. I-III

  • I m Kinga Wiesławska SP w Bukowskiej Woli
  • II m Kasia Kubala SP w Pogwizdowie
  • III m Julita Pazdro SP w Pogwizdowie
  • wyróżnienie Weronika Wesołowska GOK w Kozłowie

 

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI

  • I m Dominika Białek SP nr 5 w Jaworze
  • II m Magdalena Cieślik SP w Celinach
  • II m Mateusz Piwowarski SP nr 2 w Miechowie
  • III m Dawid Banach ZS w Charsznicy
  • wyróżnienie Martyna Rabska ZS w Charsznicy Gimnazja

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

  • I m Dominika Derdaś LO w Miechowie
  • II m Julia Karcz Gimnazjum w Kozłowie
  • II m Nikola de Pourbaix- Horyń Gimnazjum w Dziaduszycach
  • III m Gabriela Szastak Gimnazjum w Dziaduszycach

 

Kategoria: Witraże

Przedszkola

  • II m Hanna Wójcik P3 w Miechowie
  • II m Paweł Malicki P2 w Miechowie
  • III m DamianDziura ZS w Waganowicach

 

Szkoły Podstawowe kl. I-III

  • I m Milena Pazera SP w Pojałowicach
  • wyróżnienie Hubert Frańczak NSP nr 2 w Chełmie

 

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI

  • I m Bartosz Szopa SP nr 1 w Miechowie
  • II m Wiktor Garus SP w Pogwizdóowie
  • III m Alicja Kotaba ZS w Iwanowicach
  • wyróżnienie Zuzanna Patora SP w Celinach

 

Gimnazja

  • I m Maciej Krzyżek Dziaduszyce
  • II m Maciej Ziętara Tczyca
  • II m Natalia Manterys Miechów
  • III m Iga Kisiel Dziaduszyce

 

Szkoły Ponadgimnazjalne

  • I m Kamila Domagała LO w Miechowie
  • II m Mateusz Machejek LO w Miechowie
  • III m Paulina Słota ZS nr 1 w Miechowie

 

Dorośli

  • I m Ryszard Orczyk Dom Kombatanta
  • II m Krzysztof Kramarz ZS w Waganowicach

 

Kategoria: Dekoracja wiosenno - wielkanocna

Przedszkola

  • I m Lena Nowakowska P nr 2 w Miechowie
  • II m Weronika Sieńko P nr 3 w Miechowie
  • III m Nadia Konieczna P nr 2 w Miechowie
  • wyróżnienie Marysia Lisiakiewicz OP w Smrokowie
  • wyróżnienie Angelika Budziosz OP w Uniejowie
  • wyróżnienie Maciej Cała P nr 3 w Miechowie
  • wyróżnienie Kl. OB SP nr 1 w Miechowie

 

Szkoły Podstawowe kl. I-III

  • I m Jakub Malinowski SP w Pogwizdowie
  • II m Julia Borówka SP w Celinach
  • III m Karol Pogoń SP nr 2 w Miechowie
  • wyróżnienie Jagoda Podsiadło SP nr 2 w Miechowie
  • wyróżnienie Maja Tkaczewska GOK w Kozłowie
  • wyróżnienie Kl. III SP w Pojałowicach

 

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI

  • I m Kasia Kopeć ZS w Pałecznicy
  • II m Dominik Otak ZS w Dziaduszycach
  • III m Karolina Górak SP nr 2 w Miechowie
  • III m Zosia Czucha GOK w Kozłowie

 

Gimnazja

  • I m Karolina Podsiadło Gimnazjum w Kozłowie
  • II m Kamil Koziara ZS w Waganowicach
  • III m Oliwia Szczęsna Gimnazjum w Kozłowie

 

Szkoły ponadgimnazjale

  • I m Agata Stokłosa LO w Miechowie
  • II m Jakub Krzyżkiewicz ZS nr 1 w Miechowie
  • III m Katarzyna Konieczna LO w Miechowie

 

Dorośli

  • I m Rafał Fedorczyk ZS w Waganowicach
  • II m Krystyna Waligóra Dom Kombatanta
  • II m Wiesława Wydmańska Dom Kombatanta
  • III m Adrian Bojarski ZS w Waganowicach


WYNIKI KONKURSU LITERACKIEGO

W ramach konkursu literackiego zgłoszonych zostało 45 prac w tym 28 wierszy o tematyce wielkanocnej oraz 17 opowiadań pt. „Historia Wielkiej Nocy”. W sumie udział w konkursie wzięło 9 szkół oraz osoby dorosłe. Komisja w składzie: Marcin Durman - zastępca dyrektora CKiS, Anna Donabidowicz - specjalista ds. promocji oraz Edyta Midro - pedagog i plastyk przy ocenie prac w szczególności brała pod uwagę oryginalność pracy, jakość użytych literackich środków wyrazu, innowacyjność w sposobie ujęcia tematu, samodzielność wykonania, estetykę. Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursach wielkanocnych otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody (bilety do kina) ufundowane przez CKIS w Miechowie oraz nagrody rzeczowe (książki).

 

Kategoria: WIERSZ O TEMATYCE ŚWIĄTECZNO-WIELKANOCNEJ 

Szkoły Podstawowe kl. I-III

I m Maria Dunal 

II m Dominika Zdanowicz 

II m Arkadiusz Szostak

• III m Miłosz Samoluk

• III m Mikołaj Ciemiński

wyróżnienie Julia Ziebro

wyróżnienie Natalia Zawdzla

wyróżnienie Katarzyna Kozłowska

 

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI

I m Dawid Banach

II m Hubert Andruszczyszyn

III m Alicja Pałetko

 wyróżnienie Alicja Kotaba

wyróżnienie Maja Olczyk

 wyróżnienie Oliwia Chludek 

Szkoły ponadgimnazjale

I m Paulina Seredyka

II m Jakub Palka

III m Aneta Bałazy

Dorośli

I m Maria Leśniewska

 

Kategoria: OPOWIADANIE "HISTORIA WIELKIEJ NOCY"

Szkoły Podstawowe kl. I-III

• I m Natalia Ziółko

 

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI

• wyróżnienie Dominika Smogór

Szkoły gimnazja

• wyróżnienie Kamila Kieljan

Szkoły ponadgimnazjalne

 • I m Paulina Słota

• II m Alicja Nowakowska

• III m Aleksandra Skóra

wyróżnienie Paulina Otręba

wyróżnienie Katarzyna Pycia

wyróżnienie: Agnieszka Góral 



Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn