Czcionka:
Kontrast:
wtorek, 10 października 2017

VIII Puchar Widnica 7.10.2017

W Zawodach Rowerowych: Jazda Indywidualna Na Czas "PUCHAR WIDNICA 2017", które odbyły się 7 października 2017 roku, wzięły udział 34 osoby.

To już 8-a edycja tego typu Zawodów. Cieszą się one wciąż niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów kolarstwa, którzy od 2010 roku, niezmiennie w pierwszą sobotę października, licznie gromadzą się przy tym najwyższym wzniesieniu na Miechowszczyźnie. Dystans wynosi 1200 metrów, natomiast różnica wzniesień aż 95 metrów w pionie.

W ośmioletniej historii tych Zawodów wystartowało łącznie aż 155 osób, którzy przynajmniej raz wjechali na szczyt (tylko 37 z nich udało się złamać barierę 4 minut). Niektórzy startują co rok i to z niezłymi wynikami, jak np. tegoroczny triumfator, który tylko raz zajął miejsce poza podium, natomiast dwukrotnie był trzeci, a trzykrotnie pierwszy. Rekord przejazdu należy jednak do Piotra Tomany, który dość wysoko zawiesił poprzeczkę rywalom, uzyskując w 2016 roku czas: 3 minuty 1 sekunda 81 setnych.

W tegorocznej edycji zwyciężył Mirosław Sólnica z czasem przejazdu 03:19,37, który wyprzedził Pawła Chrząszcza o niespełna 7 sekund i trzeciego w klasyfikacji Open Dominika Kłósia (strata do lidera: 14 sekund).

Rywalizowano aż w ośmiu kategoriach wiekowych. Liderami poszczególnych kategorii zostali: Magdalena Nocoń i Agnieszka Kerth wśród pań oraz Kuba Bętkowski, Dominik Kłóś, Paweł Chrząszcz, Mirosław Sólnica, Jerzy Rosa i Jan Bogacz wśród panów. Rozegrano także dwie dodatkowe kategorie dla zawodników reprezentujących Miechowską Sekcję Rowerową. Na uwagę zasługuje bardzo dobry czas przejazdu zwycięzcy tej klasyfikacji Piotra Knapika - 3 minuty 52 sekundy, co jest szóstym wynikiem dnia. Wśród dziewcząt puchar za I miejsce odebrała Paulina Błaut.

Szczegółowe wyniki dostępne TUTAJ

Galeria zdjęć TUTAJ

Zawody przygotowała i przeprowadziła Miechowska Sekcja Rowerowa działająca na co dzień przy CKiS w Miechowie, gdzie zlokalizowano bazę Zawodów. Zawody sędziowali: Marcin Durman, Kamil Wieczorek i Adam Czekaj. Pieczę nad Biurem Zawodów sprawowała Magdalena Durman, a o dokumentację fotograficzną zadbała Katarzyna Wiśniewska.

Fundatorem pucharów oraz pamiątkowych dyplomów było Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo