Czcionka:
Kontrast:
piątek, 1 września 2017

Uczcili 78. rocznicę wybuchu wojny 1.09.2017

To już niemal tradycja, że 1 września symbolicznym przejazdem rowerowym do Racławic, Miechowska Sekcja Rowerowa zachęca do uczczenia rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

Tegoroczny Rajd Pamięci, rozpoczynający się w godzinę wybuchu wojny, a więc o 4:40 rano, zgromadził 12 uczestników. Miejscowi: Paulina Błaut, Marcin Durman, Wojciech Małodobry, Jerzy Płaszewski, Jan Bogacz, Lucjan Gawęda, Janusz Masłowski, Adam Czekaj i Jan Dąbrowski oraz goście: Adrian Piwko z Czechowic-Dziedzic oraz Sebastian Nowak i Grzegorz Ćmiel z Olkusza.

Stałymi punktami docelowymi Rajdu były: Pomnik z orłem na Miechowskim Rynku, cmentarz ofiar wojennych w Nasiechowicach, pomnik Bartosza Głowackiego w Racławicach oraz pomnik partyzantów oddziału „Skrzetuski” umiejscowiony w Górach Miechowskich.

W tym roku trasę wydłużono o pomnik krakowskiego chorążego - Marcina z Wrocimowic, uczestnika bitwy pod Grunwaldem 1410 roku.

Po powrocie rowerzyści posilili się gorącą kawa i herbatą w holu głównym Domu Kultury CKiS w Miechowie – organizatora uroczystego przejazdu.
Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo