Czcionka:
Kontrast:
wtorek, 10 lutego 2015

Nabór na bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci do 10 r.ż.

Stowarzyszenie Ranks zaprasza dzieci do 10 r.ż zamieszkałe na terenie miasta i gminy Miechów do zapisów na zajęcia ogólnorozwojowe. 

Zajęcia są bezpłatne; odbywać się będą w budynku Krytej Pływalni, ul. M. Konopnickiej 4; trwać będą 45 min. raz w tygodniu od lutego do czerwca 2015r. 

Nabór trwa do 15 lutego 2015r.  

W przypadku małych dzieci na zajęcia zapraszamy z rodzicami. 


Poprawnie wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia (do pobrania w załączniku) wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dostarczyć do biura stowarzyszenia RANKS znajdującego się na krytej pływalni (ul. M. Konopnickiej 4) lub wysłać pocztą elektroniczną na adres: stowarzyszenieranks@gmail.com  w nieprzekraczalnym terminie do 15 lutego br; karty zgłoszenia, które wpłyną po terminie nie będą rozpatrywane i zostaną odrzucone. 


Prowadząca:Elżbieta Krysa, mgr fizjoterapii

Dotację na w/w zajęcia Stowarzyszenie Ranks uzyskało z konkursu na realizację zadania publicznego z zakresu przeciwdziałania patologiom społecznym pn. „Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami profilaktyki dla dzieci do lat 10” ogłoszonego przez Burmistrza Gminy i Miasta Miechów. 


„Dzieci mogą nauczyć się niemalże wszystkiego, jeśli tańczą, jedzą, dotykają, słyszą, widzą i czują przekazywane informacje”. (Jean Houston)


W rozwoju małego dziecka ważne jest doświadczanie świata wszystkim zmysłami. Zarówno dotyk, słuch, zapach, wzrok jak i czucie ruchu oraz świadomość własnego ciała są niezwykle ważne w procesie rozwoju zarówno emocjonalnego, społecznego, poznawczego jak fizycznego. Zajęcia nastawione będą przede wszystkim na rozwój psychoruchowy poprzez ruch, a więc rozwój: świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej, dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu. W programie zajęć będą wykorzystane techniki z zakresu ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne – metoda wspomagania rozwoju. Podczas zajęć dzieci poznają swoje ciało  i przestrzeń, która je otacza, spotkają w tej przestrzeni drugiego człowieka. Nauczą się współpracować najpierw z jednym partnerem w parach, w trójkach, aż wreszcie z całą grupą. W trakcie kontaktu z innym człowiekiem nauczą się opiekować drugą osobą, poznają swoją siłę i nauczą jej się używać po to, aby współpracować z innymi. Ostatnią kategorią aktywności dziecka będzie „ruch kreatywny”, czyli propozycje dziecka. Wprowadzane będą również elementy integracji sensorycznej. Jest to proces, w którym następuje organizacja dostarczanych do naszego organizmu bodźców (np. dotykowych, słuchowych), tak by mogły być wykorzystane w celowym, zakończonym sukcesem działaniu. Metoda integracji sensorycznej to, najogólniej mówiąc, system ćwiczeń, które mają nauczyć mózg właściwego reagowania na bodźce zewnętrzne. Określana jest jako terapia naukowej zabawy. Dziecko wykonuje ćwiczenia i zabawy ruchowe, które poprawiają jakość odbierania, przesyłania i organizowania bodźców, czyli jakość funkcjonowania systemów sensorycznych. 


Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo