Czcionka:
Kontrast:
wtorek, 13 września 2016

Miechowski Orient 10.09.2016

32 osoby wzięły udział w zorganizowanym 10 września w Miechowie „Rajdzie Rowerowym Na Orientację po Wzgórzach Racławickich” – Miechowski Orient 2016. Ta, bardzo wysoko i pozytywnie oceniona przez uczestników impreza sportowa, zorganizowana została przez Stowarzyszenie RANKS we współpracy z Miechowską Sekcją Rowerową oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Owe wsparcie było widoczne w każdym detalu owego Rajdu i co podkreślają organizatorzy, bardzo istotne dla promocji regionu.

Przygotowano trzy warianty tras – rodzinną, turystyczną i profesjonalną, aby do każdego stopnia trudności (do zlokalizowania odpowiednio 4 punkty kontrolne, 7 i 10) podejść indywidualnie. Każdy wariant znalazł zwolenników. W pakiecie startowym uczestnicy otrzymywali mapę terenu w skali 1:60000, napoje izotoniczne, batony regeneracyjne, pamiątkowy numer startowy, kartę startową i co najważniejsze – pełny pakiet ubezpieczenia NNW. Po osiągnięciu linii mety organizatorzy zapewnili wszystkim dodatkowo ciepły posiłek.

Na trasach – turystycznej i profesjonalnej, umiejscowiono bufet, który zaopatrywał uczestników Rajdu w wodę i niezliczone ilości potrzebnych na trasie kalorii. Pogoda dopisała, a limit czasu wynoszący aż siedem godzin pozwolił wszystkim szczęśliwie ukończyć Rajd.

Dzięki wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego dla każdego uczestnika Rajdu przygotowano okolicznościowe medale, dodatkowo na poszczególnych trasach puchary oraz dyplomy za najlepsze wyniki sportowe.

Na trasie profesjonalnej zwyciężył Krakowianin - Tomasz Puchalski, który wszystkie punkty kontrolne odnalazł w 5 godzin i 26 minut. Wśród pań, triumfowała przedstawicielka gospodarzy - Justyna Madejska-Janiec (6h 25min.). Z trasą turystyczną najszybciej uporała się trójka panów – Grzegorz Orłowski, Łukasz Skwarczyński i Sebastian Rykowski (2h 25min.), natomiast wśród pań – Paulina Błaut (3h 55min.) Dla uczestników trasy rodzinnej nie wprowadzono gratyfikacji za zajęte miejsca, jedynie podano do wiadomości uzyskane rezultaty.

Gratulujemy!!!

Wyniki Rajdu TUTAJ

Zapraszamy też do galerii TUTAJ

Partnerzy:

Miechów - Gmina i Miasto - logo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - logo Narodowe Centrum Kultury - logo Dom Kultury Plus Agencja Interaktywna Brandmark - logo