wtorek, 11 września 2018

Podsumowanie wakcji

Podsumowanie programu wakacyjnego 2018 zorganizowanego przez CKiS w Miechowie.

 Organizacja programu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Wakacje pełne atrakcji z Centrum Kultury i Sportu w Miechowie”. Program realizowano w zakresie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci, organizacji imprez sportowych i rekreacyjnych.

1) Warsztaty makijażu z firmą AVON – zostały przygotowane przez p. Bożenę Krzykawską i Annę Schab – konsultanki współpracujące z AVON. Spotkania miały miejse 9.07 i 9.08 w domu kultury. Podczas warzstatów paniom zostały przdstawione techniki wykonywania poprawnego makijażu jak również miały możliwość wypróbowanie najnowszych kosmetyków.

  

 

2) Warsztaty turystyczno-informacyjne– Celem zajęć było poznanie Małopolski- jej największych, jak i trochę mniej znanych atrakcji turystycznych, wzbudzenie zainteresowania bogatymi tradycjami regionu, jego  historią. Zajęcia prowadzone były przez Panią Olgę Porębę, odbywały się w Punkcie Informacji Turystycznej w Miechowie. Wstęp wolny. Łącznie zostało zorganizowanych 8 spotkań, w których wzięło udział 55 osób.

 

WARSZTATY TURYSTYCZNO-INFORMACYJNE

4.07, 11.07, 18.07, 25.07,

1.08, 8.08, 22.08, 29.08

Jaki skarb skrywa Bazylika?- zwiedzamy  i poznajemy Bazylikę Grobu Bożego poprze grę paragrafową

godz. 10:00

łącznie

8 zajęć

 

   

 

3) Zajęcia tańca nowoczesnego–cykl warsztatów tańców nowoczesnych. Warsztaty taneczne miały na celu nie tylko zapoznanie uczestników z różnymi technikami – stylami tanecznymi takimi jak: taniec towarzyski, nowoczesny czy hip-hop, ale również usprawnienie i rozbudzenie możliwości ruchowych, a także kształtowanie świadomości własnego ciała. Pogram warsztatów tanecznych dostosowany był do preferencji i zainteresowań uczestników, a także do poziomu ich umiejętności. Osoby początkujące, lub te, które nigdy nie tańczyły, nauczyły się podstaw świadomości własnego ciała. Osoby posiadające większe umiejętności taneczne mogły doskonalić technikę tańca poprzez bardziej zaawansowane ćwiczenia, pod okiem doświadczonej tancerki. Zajecia prowadzone były przez pania Emme Jurkowską, na sali fitnes Krytej Pływalni. Łącznie zorganizowanych zostało 13 spotkań po 2,5 godziny Koszt: 5 zł/osoba.

 

WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO

4.07, 24.07, 26.07, 31.07,

2.08, 7.08, 9.08, 14.08, 16.08, 21.08, 23.08, 28.08, 30.08

godz. 10:00-11:00  gr. 7-10 lat


godz. 11:15-12:45   gr. 11-16 lat 

      

 

4)  Spektakle teatralne dla dzieci – Teatr uczy młodą widownię wrażliwości poprzez odbiór sztuki. Pozwala także aktywnie uczestniczyć w jej odbiorze. Rozwija wyobraźnię, zainteresowania, uczy poprawności językowej, wzbogaca słownictwo, pozwala wyrażać swoje uczucia, emocje. W dniu 10 lipca w Domu Kultury odbył się spektakl teatralny pt.: „Przygody Ważniaka i Spółki”. Bilet wstępu-5zł/os., teatrzyk obejrzało ok. 200 osób. Kolejne przedstawienie odbyło się 21 sierpnia pt. „Kot w butach”. Teatrzyk obejrzało ok. 100 osób. Bilet wstępu kosztował 5zł/os.

 

 

 

 

 

 

 

 5) Zajęcia plastyczno – artystyczne w ramach których odbyło się 6 spotkań dla dwóch grup wiekowych. Zajęcia rozwijały zdolności manualne uczestników, pozwalały  poznać wiele technik plastycznych. Poprzez warsztaty artystyczne pragniemy pokazać dziecku nieograniczony świat jego własnej twórczości, do którego przenosi się za pomocą Zaczarowanego Ołówka. Warsztaty oparte były na nietuzinkowym, autorskim programie – prowadzone przez Panią Edytę Midro. W sumie udział wzięło w nich 121 dzieci.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNO-ARTYSTYCZNE

5 lipca

Dzień malowania

Godz.10:00-11:00 gr.przedszkolna

Godz.11:30-12:30 gr. szkolna

26 lipca

Dzień malowania

Godz.10:00-11:00 gr.przedszkolna

Godz.11:30-12:30 gr. szkolna

łącznie

2 spotkania

  

 

6) Zagrajmy w kręgleKażdy kto przyszedł miał szansę za darmo spróbować prawdziwej gry w kręgle. Zabawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.  Zorganizowano 10 spotkań po 2 godziny, na kręgielni w budynku Krytej Pływalni. Wstęp był wolny, z zabawy skorzystało łącznie 324 osoby.

 

   

 

 

 

7) Zawody w strzelaniu- Strzelanie z broni pneumatycznej- w czasie wakacji  odbyły się Zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej w dniach 10 lipca i 14 sierpnia. Całość polegała na strzelaniu przez dłuższy czas w tarczę zawieszoną 10 metrów dalej. Wymaga to maksymalnego skupienia, opanowania nerwów oraz “zjednoczenia się” z bronią. W turnieju łącznie, udział wzięło 35 osób. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: Pan Zbigniew Nowak oraz sędzia główny zawodów Prezes ZP LOK Pan Stanisław Niedbał.

8) Wycieczki- W okresie wakacyjnym Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zorganizowało 10 wycieczek dla dzieci i młodzieży.

 

5 lipca  - wyjazd na pierwszą wakacyjną wycieczkę. Stadnina koni  w Tczycy, Uczestnicy wycieczki mieli okazję przejechać się konno i nakarmić zwierzęta. Na zakończenie było ognisko. Liczba uczestników:  41 osób i 3 opiekunów,

 

       

12 lipca – Zoo w Chorzowie oraz park linowy, Liczba uczestników:      osoby i  opiekunów.

 

  

  

                                       

19 lipca – Energylandia – zabawa w największym parku rozrywki w Polsce, miejsce Zator. Liczba uczestników:      osoby i  opiekunów.

    

                             

26 lipca – Park trampolin w Krakowie – 2 godzinna zabawa, Liczba uczestników:      osoby i  opiekunów.

 

   

 

2 sierpnia - Energylandia – zabawa w największym parku rozrywki w Polsce, miejsce Zator. Liczba uczestników:      osoby i  opiekunów.

 

9 sierpnia – Park linowy, Podzamcze. Liczba uczestników:      osoby i  opiekunów.

  

 

      23 sierpnia – Wrotkowisko w Krakowie, zabawa w jeździe na rolkach, Liczba uczestników:      osoby i  opiekunów.

 

30 sierpnia – Afrykarium oraz Zoo we Wrocławiu - Liczba uczestników:  88 osób i  7 opiekunów

 

9) Brevet Rowerowy na dystansie 300 km - W Brevecie na dystansie 300 km, zorganizowanym przez Sekcję Rowerową CKiS w Miechowie we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska - 21 lipca, wzięło udział 28 osób. Na pokonanie trasy organizatorzy wyznaczyli limit czasu wynoszący 20 godzin. Trasa miechowskiej 300-tki wiodła przez: Racławice – Proszowice – Nowe Brzesko – Szczurową – Staszów – Chańczę – Busko-Zdrój – Pińczów – Działoszyce i Miechów. Każdy z uczestników miał do zlokalizowania kilka punktów kontrolnych, na których dotarcie do punktu odznaczano pieczątką na karcie startowej. Na większości z nich była możliwość zaopatrzenia się w wodę do picia oraz batony regeneracyjne i kanapki, na jednym punkcie przygotowano obiad. Impreza rowerowa typu Brevet (czyli przejazd nie będący wyścigiem) po raz kolejny zorganizowana w Miechowie, pokazała że jest wciąż popyt na taką właśnie formę rekreacji. Sędzią Głównym Brevetu był Wojciech Leś, a jego przygotowaniem zajął się Marcin Durman.

 

   

 

10) „Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem 2018” -  Festiwal folklorystyczny z udziałem zagranicznych zespołów zorganizowany został przez województwo małopolskie. Miechów był partnerem wydarzenia od początku istnienia tego festiwalu. W ramach festiwalu gościliśmy kilka grup zagranicznych, które zaprezentowały swoje dziedzictwo kulturowe. Wydarzenie rozpoczęła msza św. w miechowskiej bazylice. Przed kościołem każdą z grup, z flagą danego państwa, witali miechowscy wolontariusze. Następnie, w barwnej paradzie, zespoły przeszły do domu kultury, gdzie prezentowały się na Amfiteatrze. W tym roku gościliśmy grupy z Rosji, Kolumbii, Rumunii oraz Indonezji, które zaprezentowały swoje rodzime tańce, pieśni i obrzędy. Na festiwalowej scenie, obok zagranicznych grup wystąpił Zespół Pieśni i Tańca “Miechowiacy”. Na zakończenie festiwalu na scenie zaprezentował się zespół "WODA NA MŁYN". Ideą festiwalu była promocja dziedzictwa kulturowego regionu, przy jednoczesnym ukazaniu piękna różnorodności kultur etnicznych z całego świata. Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć niezwykłe taneczne widowiska.

 

       

 

12) Święto Plonów 2017 – Dożynki Gminne – 19 sierpnia w Parkoszowicach odbyły się dożynki gminne 2018. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą Dziękczynną odprawioną w Kościele św. Wojciecha w Sławicach Szlacheckich, podczas której poświęcone zostały wieńce dożynkowe. Mszę celebrował ks. Proboszcz Andrzej Lisowski. Barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą „Hejnał” ze Sławic przemaszerował na boisko sportowe, gdzie odbyła się dalsza część rolniczego święta.

Starostami gminnych dożynek byli: Pan Rafał Michalski z Parkoszowic i Pani Jadwiga Szewczyk z Dziewięcioł. Starostowie przekazali na ręce gospodarza dożynek – burmistrza Dariusza Marczewskiego, bochen chleba upieczony z tegorocznego ziarna. Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja wieńców przez następujące sołectwa: Zarogów,  Pstroszyce Pierwsze, Pojałowice, Dziewięcioły, Bukowska Wola, Parkoszowice, Nasiechowice, Szcepanowice, Brzuchania. Gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full. Dalsze świętowanie umilał zespół  Popularni.

 

 Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn