piątek, 10 sierpnia 2018

Dożynki Gminne 2018 - Parkoszowice

Zespół Bayer Full będzie gwiazdą tegorocznych Dożynek Gminy Miechów. Tym razem gospodarzem imprezy będzie wieś Parkoszowice.

Areną dożynkowych wydarzeń będzie boisko sportowe w tej wsi. Dożynki odbędą się 19 sierpnia, a rozpocznie je tradycyjna msza św. w Kościele św. Wojciecha w Sławicach Szlacheckich o godz. 14.00. Tuż po niej nastąpi przejście korowodu dożynkowego na boisko sportowe, gdzie rozpoczną się dalsze uroczystości dożynkowe. 

Nie zabraknie akcentów muzycznych. O godz. 18:20 publiczności zaprezentuje się Zespół "ParaFraz z Brześcia na Białorusi, a tuż po niej odbędzie się występ zespołu Disco Man.  

O godz. 20:00 rozpocznie się koncert gwiazdy muzyki disco polo - grupy Bayer Full. Z pewnością usłyszymy takie hity jak „Majteczki w kropeczki”, „Wszyscy Polacy” czy „Blondyneczko”. Bogata dyskografia grupy Sławomira Świerzyńskiego sprzedała się w nakładzie liczącym kilkanaście milionów egzemplarzy. 

I wreszcie o godz. 22.00 swój show rozpocznie Zespół "Popularni", który będzie prowadził zabawę taneczną do późnych godzin.

W programie przewidziano ponadto atrakcje towarzyszące: wesołe miasteczko oraz ogródek gastronomiczny.


W tym roku Starostami dożynek są:

Jadwiga Szewczyk – starościna. W sołectwie Dziewięcioły, wspólnie z mężem prowadzi 
w pełni zmechanizowane gospodarstwo rolne o powierzchni 27 ha. Na terenie gospodarstwa od wielu lat prowadzona jest uprawa roślin oraz hodowla trzody chlewnej.

Rafał Michalski – starosta. Na terenie sołectwa Parkoszowice, wspólnie z żoną użytkuje 7 ha pola. Prowadzi gospodarstwo rolne, na którym  dominuje uprawa zbóż, buraków nasiennych, ziemniaków i truskawek. Pan Rafał  wraz z żoną wychowuje dwóch synów w wieku szkolnym.

 

Sponsorami tegorocznych dożynek są:

- PPHU Marian Kisiel oddział Miechów,

- PPHU Dąbrowski – Roboty budowlane ,

- RAK-Bud s.c  Tomasz rakoczy ,

- Intermarche,  

- Janina Rakoczy, 

- F.H.U.„ZET POL” Jan Perzyński,

- PPUH „ Zenek”  – Jerzy Zynek,

- Usługi Transportowo-Drogowe „MADAR” Adam Mirek,

- Jerzy Gola – Auto szkoła i limuzyny – transport,

- MPGO oddział Miechów,

- Gola Ryszard Mechanika Ciągników i Maszyn Rolniczych ,

- FHU „Bartex” Agnieszka i Marcin Dróżdż,

- UTD  „MATEX” Maksymilian Mirek,

- AVON,

- Pierogi Domowe „Kalinka”,

- Szpital Św. Anny w Miechowie.

Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn