Godziny otwarcia:

Punkt Informacji Turystycznej MSiT
(Plac T. Kościuszki 1A)

pn - pt 9.00 - 17.00
tel. 41 38 313 11

W obiektywie Sekcja pływacka Dni Miechowa 2016 Konkurs Piosenki Angielskiej 2016


 

Informacje

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ MSiT

Punkt Informacji Turystycznej w Miechowie działa w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. To nowoczesny system zintegrowany w warstwie analogowej i cyfrowej, utworzony przy wsparciu funduszy unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z 25 gminami i powiatami z Małopolski. MSiT Miechów w procesie certyfikacji otrzymał ocenę trzech gwiazdek. Podstawowym zadaniem jednostki jest udzielanie informacji na temat atrakcji turystycznych, bazy gastronomiczno-hotelarskiej, wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. W Punkcie IT można, nieodpłatnie, otrzymać foldery opisujące zarówno powiat miechowski jak i gminę Miechów. Dostępne są także - w wielu wersjach językowych - materiały na temat atrakcji turystycznych Małopolski. Punkt Informacji prowadzi ewidencję osób odwiedzających, która stanowi jedno ze źródeł analizy ruchu turystycznego w Miechowie. W 2014 r. z usług Punktu Informacji Turystycznej skorzystało 2201 osób.

PIT funkcję informacyjną realizuje poprzez prowadzenie i aktualizację profilu facebookowego oraz strony internetowej na portalu visitmalopolska.pl

W ramach funkcjonowania Punktu Informacji Turystycznej prowadzone były w 2014 r. zajęcia turystyczno-przyrodnicze z uczniami. Ponadto pracownicy PIT prowadzili zajęcia wakacyjne dla dzieci, podczas których organizowane były m.in. wycieczki po Miechowie połączone z poznawaniem zabytków, a także turystyczne warsztaty plastyczne.

Ponadto, przy organizacji wydarzeń, pracownicy PIT współpracują m.in. z Parafią Grobu Bożego, Urzędem Gminy i Miasta, Starostwem Powiatowym, Biurem Wystaw Artystycznych, Muzeum Ziemi Miechowskiej oraz z organizacjami pozarządowymi, szkołami, instytucjami, przedsiębiorcami.Pracownicy PIT regularnie biorą udział w szkoleniach merytorycznych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie oraz Małopolską Organizację Turystyczną. Zaznaczamy również swoje uczestnictwo w corocznym Walnym Zgromadzeniu Forum Informacji Turystycznej.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Punktu!

www.facebook.com/msitmiechow

miechow.visitmalopolska.pl

 
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark
mkidn