Godziny otwarcia:

Dom Kultury
(ul. Racławicka 10)

pn - pt 8.00 -20.00
tel. 41 38 313 31

W obiektywie Sekcja pływacka Dni Miechowa 2016 Konkurs Piosenki Angielskiej 2016


 

Klub Wędrowca

Witaj na stronie Miechowskiego Klubu Wędrowca "TRAWERS".

Jeżeli kochasz wędrówki piesze, zwłaszcza górskimi szlakami - to miejsce jest dla Ciebie.

Rozpoczęliśmy działalność w lutym 2016 roku i mamy siedzibę w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Jeżeli chciałbyś współtworzyć, bądź uczestniczyć w kolejnych wędrówkach, poznać ludzi z pasją, spragnionych przygód i nowych wyzwań, skontaktuj się z nami, najlepiej mailowo: mdkmiechow@tlen.pl (w tytule prosimy wpisać Klub Wędrowca) lub na spotkaniu klubowym w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca o godz. 19:00, w Domu Kultury CKiS, ul. Racławicka 10 w Miechowie.

Najbliższe spotkanie klubowe odbędzie się 3 kwietnia. Zapraszamy:)

 

W zakładce po lewej lub TUTAJ możesz przeczytac o naszych dokonaniach w roku 2016.


***

 

Nasze najbliższe plany:

7/8 kwietnia - Ekstremalna Droga Krzyżowa

Szczegóły: TUTAJ

My decydujemy się na dwa warianty:

Trasa BIAŁA św. Ignacego Loyoli z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej (56 km) TUTAJ

Trasa PURPUROWA Szymona z Cyreny z Krakowa do Miechowa (50 km) TUTAJ

Chętnych do dołączenia się prosimy o kontakt:)

 

 

***

 

16.02.2017

Miechowski Marsz Szlakiem Powstańców - to właśnie rok temu, uczestnicząc w Marszu, postanowiliśmy założyć nasz Klub. Ależ ten czas leci...

Tymczasem miło nam ogłosić, że w tegorocznej, 7-ej już edycji Marszu, 35-kilometrową trasę z Ojcowa do Miechowa postanowiło pokonać aż 17 osób. Piechurzy, w składzie: Magdalena Durman, Marcin Durman, Ireneusz Patyk, Wojciech Małodobry, Janusz Patyna, Lucjan Gawęda, Jan Bogacz, Łukasz Skwarczyński, Grzegorz Orłowski, Marek Dziura, Jacek Rekuła, Stanisław Hebdowski, Krzysztof Włudarz oraz biegacze: Eugeniusz Poręba, Andrzej Śliwiński, Jerzy Dróżdż i Grzegorz Majewicz.

                              


Pogoda iście bajeczna. Stałym punktem marszu były pączki upieczone dla wędrowców przez jedną z mieszkanek Komorowa. Marsz tradycyjnie zakończyliśmy przy pomniku poległych powstańców na miechowskim cmentarzu, po czym nastąpiła część mniej oficjalna - w Restauracji "Kojot", gdzie ugościł nas Rafał Mucha.

 

***

 

15.02.2017

Klubowicze: Justyna Madejska-Janiec i Irek Patyk oraz znajomi: Krzysztof Warchoł i Łukasz Żurek zaliczają zimowe wejście na Babią Górę.

   

                 

Pogoda wymarzona. W drodze powrotnej kilka odcinków trasy pokonaliśmy na jabłuszkach:).

 

***

 

05.02.2017

W składzie 3-osobowym: Magda, Marcin i Wojtek, wybraliśmy sie pieszo do Książa Wielkiego, gdzie w Zameczku zjedliśmy pyszny posiłek. Pogoda momentami nie rozpieszczała, ale najważniejsze, że humory dopisywały. Cała trasa wyniosła blisko 40 km, a łącznie na nogach byliśmy 10,5 godziny.


 

***

 

02.02.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w VII Miechowskim Marszu Szlakiem Powstańców, który odbędzie się bez względu na pogodę, 16 lutego. Zbiórka o godz. 13:00.

 

***

 

27.01.2017

Dzięki koledze Wojtkowi, który znany jest ze świetnego pióra, w najnowszym wydaniu "Wieści Miechowskich" ukazał się artykuł o naszej ostatniej wyprawie, za co serdecznie dziękujemy zarówno redaktorowi naczelnemu, jak i autorowi tekstu:)

 

***

 

14.01.2017

Nowy Rok zainaugurowaliśmy Marszem Na Pieczone Ziemniaczki do Ojcowa, do którego przymierzyliśmy się ostatecznie w składzie 6-osobowym (a zapowiadało się aż 12 osób): Magda, Marcin, Wojtek, Jadwiga, Mateusz i Janek. Ziemniaczków wprawdzie nie było, bo lokal, jak na złość, był zamknięty, ale był za to pstrąg i to całkiem smaczny. W drodze powrotnej delikatna zmiana planów, mały błąd w nawigacji i nadrobiliśmy prawie 10 km. Powrót w późnych godzinach wieczornych busem do Miechowa przez Kraków. Łącznie przemaszerowaliśmy 42 km.

    


 


 
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark
mkidn