środa, 16 grudnia 2015

Wokaliści CKiS-u na Konkursie Wokalnym w Krakowie 12.12.2015

W sobotę 12 grudnia uczestnicy zajęć wokalnych udali się do Krakowa na przesłuchania do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

Przed krakowskim jury zaprezentowało się 44 wykonawców, wśród nich wychowankowie CKiS w Miechowie: Wiktoria Sady, Wiktoria Wincenciak, Maciej Kmera, Nikola Podsiadło, Jakub Kwiatkowski, Natalia Wrzesień, Barbara Pycia oraz Martyna Błaszczyk.

Występy naszych wokalistów tak spodobały się jury, że po zakończeniu grupa z Miechowa została zaproszona na scenę i wraz z jurorką, która przy fortepianie akompaniowała młodym wykonawcom, zaproszona do zaśpiewania wspólnie trzech kolęd.

Na zakończenie wszyscy wykonawcy dostali pamiątkowe dyplomy.

Z radością informujemy, że Maciej Kmera, w utworach Bóg się rodzi i Nie było miejsca dla Ciebie, zakwalifikował się do Finału konkursu, a Nikola Podsiadło otrzymała wyróżnienie za wykonanie utworu What child is this.

Jest czego gratulować młodym wokalistom, bo poziom konkursu był wysoki, a do międzynarodowego Finału mogło wejść tylko dwóch solistów.

Finał konkursu odbędzie się w dniach 14-16 stycznia w Będzinie.

Solistów do Konkursu przygotowała Regina Warska.
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn