czwartek, 5 maja 2016

Sukces wokalny Macieja Kmery

21 i 22 kwietnia 2016 odbyła się kolejna edycja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia” w Radomiu, w którym uczestniczył podopieczny CKiS w Miechowie - Maciej Kmera.

Do Festiwalu zgłosiło się łącznie 175 uczestników, podzielonych na cztery kategorie wiekowe. Pierwszy etap polegał na nadesłaniu nagrań dwóch piosenek Majki Jeżowskiej, patronki festiwalu – Maciek nagrał i wysłał utwory Blues bujany i Kolorowe dzieci. Spośród nadesłanych piosenek jury wybrało 30 osób z kategorii wiekowej 11–13 l. (najbardziej licznej), w tym Maćka z piosenką Blues bujany.

Kolejny etap odbył się 21 kwietnia w Radomiu, gdzie po wysłuchaniu uczestników na żywo wytypowano 8 laureatów w kat. III. Koncert Galowy miał miejsce 22 kwietnia w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Na jego potrzeby Maciek zaśpiewał piosenkę Blues bujany w duecie z Agnieszką Kochanek, również laureatką konkursu (kat. 14-16 l.).

Występy wszystkich laureatów były na bardzo wysokim poziomie, a publiczność bardzo zaangażowana i liczna. Koncert uświetnił występ Majki Jeżowskiej i wykonanie przez nią piosenki „Marzenia się spełniają” wspólnie z laureatami!

W jury zasiedli: Majka Jeżowska (przewodnicząca), Szymon Wydra i Andrzej Kisiel.

Maciej Kmera jest uczestnikiem zajęć wokalnych prowadzonych w CKiS w Miechowie przez instruktor Reginę Warską. Gratulujemy!!!
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn