środa, 10 maja 2017

Podsumowanie Brevetu 200 km 6.05.2017

W sobotę 6 maja Miechów stał się mekką dla kolarzy - amatorów długodystansowej jazdy na rowerze, czyli tzw. „randonneursów”.

W Brevecie na dystansie 200 km zorganizowanym przez Sekcję Rowerową CKiS w Miechowie we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska wzięło udział 77 osób (w tym 16 reprezentantów Miechowa i jeden uczestnik z Serbii).

Limit czasu na pokonanie trasy wynosił 13,5 godziny. Tylko jedna uczestniczka nie osiągnęła linii mety, świadomie zjeżdżając z trasy po przejechaniu 70 km.

Organizatorzy przygotowali trasę dokładnie taką samą, jak w ubiegłym roku (suma przewyższeń około 1800 metrów), a wiodła ona przez: Pilicę, Wolbrom, Minogę, Skałę, Ojców, Pieskową Skałę, Olkusz, Bolesław, Klucze, Ogrodzieniec, Żarnowiec, Sędziszów i Kozłów. Pogoda dopisała, nie było wprawdzie za ciepło, ale za to słonecznie z lekkim wiatrem i niewielkimi opadami deszczu pod wieczór.

Dla wszystkich startujących przygotowano dość dobrze zaopatrzony bufet usytuowany w miejscu startu i mety (budynek Domu Kultury w Miechowie), ale też możliwość zaopatrzenia się w wodę, batony regeneracyjne oraz kanapki na 70 i 151 kilometrze. Każdy, kto osiągnął linię mety przed godziną 21:30 otrzymywał dodatkowo pamiątkowy medal okolicznościowy.

Brevety, czyli przejazdy długodystansowe, cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego dowodzi impreza miechowska. W ocenie uczestników, zwłaszcza tych przyjezdnych (a przyjeżdżają dosłownie z całej Polski) Miechów jest godny polecenia i wart startu.

Organizacyjnie miechowską imprezę nadzorowali: Wojciech Leś, Anna Chmera, Marcin Durman, Jerzy Pogłódek i Ewa Florek. Posiłek dla uczestników przygotowała firma „ELPA” - Wiesław Zdeb, a wszyscy reprezentanci Miechowskiej Sekcji Rowerowej otrzymali skromne upominki od firmy „OMEGA” Auto-Części Piotr Strycharz.

Dziękujemy dyrektor CKiS w Miechowie Sylwii Sucheckiej za wsparcie finansowe i lokalowe oraz Piotrowi Bolkowi – Prezesowi Fundacji Randonneurs Polska za zaufanie i okazaną pomoc.
Brevet 200 km Miechów 6.05.2017

Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn