środa, 29 czerwca 2016

Podsumowanie 24h Maratonu Rowerowego 25/26.06.2016

Już po raz ósmy w Miechowie odbył się 24-godzinny Maraton Rowerowy. Tegoroczna edycja, rozgrywana w dniach 25/26 czerwca 2016 roku, zgromadziła na starcie 55 uczestników, którzy przez całą dobę przemierzali trasę z Miechowa do Żarnowca i z powrotem – każdy wedle własnych możliwości, pracując na wynik łączny 9932 km.

Najlepszy wynik indywidualny wśród mężczyzn ”wykręcił” Kielczanin – Jarosław Kędziorek (640 km), natomiast wśród pań – Justyna Madejska-Janiec z Miechowa (200 km).

O godz. 14-ej do startu honorowego przystąpiło niespełna 20-u uczestników, ze względu na bardzo wysoką temperatuę powietrza, ale już po godz. 19-ej ta liczba sukcesywnie rosła. Wiele osób jeździło w cyklu tzw. ”non-stop” czyli bez snu, zaliczając jedynie 15-minutowe drzemki. Sił na dalszą jazdę dodawały bardzo dobrze zaopatrzone w żywność Punkty Kontrolne. Ostatnia godzina trwania Maratonu, to załamanie pogody i gwałtowne burze, przez co kilka osób ”ratowało” się korzystając z samochodu serwisowego. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie zakończyli Maraton odbierając certyfikaty za udział.

Organizatorem Maratonu była Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Żarnowcu, natomiast Maraton wspierali: Marcin Głowacki - sklep rowerowy ”GIANT”, Wiesław Zdeb – firma ”ELPA”, Piotr Strycharz – Auto-części ”OMEGA” oraz OUTLET artykułów chemicznych, kosmetyków i środków czystości ul. Racławicka 43 w Miechowie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało Pogotowie Ratunkowe Szpitala im. św. Anny w Miechowie.

Punkt Kontrolny w Miechowie obsługiwali: Anna Chmera, Jadwiga Płaszewska i Eryk Dźwigała, natomiast w Żarnowcu: Ewelina Karp, Bogusława Eksner, Agnieszka Klarczyńska, Izabela Peruń, Karina Peruń, Barbara Milejska i Anna Milejska. Dziękujemy!!!

Wyniki indywidualne: TUTAJ
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn