wtorek, 6 czerwca 2017

Noc, rowery i bezpieczeństwo 2/3.06.2017

W ramach ogólnopolskiej akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo", która m. in. nakierowana jest na użytkowników dwóch kółek, Sekcja Rowerowa CKiS w Miechowie we współpracy z  Komendą Powiatową Policji w Miechowie zorganizowała w dniach 2/3 czerwca Nocny Maraton Rowerowy.

Z odcinkiem o długości 2 km 750 m biegnącym ulicami Racławicka-Rynek-Warszawska-Traugutta-Konopnickiej-Racławicka,  w godzinach od 21:00 do 7:00 rano, zmagało się 23 uczestników. Niektórzy symbolicznie zaznaczyli swój udział jadąc jedno okrążenie, inni dokonali tego wielokrotnie. Wszyscy rzeczywiście postawili na bezpieczeństwo i pokazali się z bardzo dobrej strony: przyodziani w kaski, odblaskowe emblematy, kamizelki oraz oświetlenie roweru przednie i tylne.

Najmłodszym uczestnikiem był Tymoteusz Midro, najstarszym Jan Bogacz. Najlepszy kilometraż „wykręcił” Jarosław Filus z Olkusza.

Biuro maratonowe usytuowano w holu Domu Kultury CKiS w Miechowie, gdzie można było się posilić, a nawet przespać. Gorąca herbata przydała się znakomicie, bowiem w nocy temperatura spadła do 7 stopni Celsjusza. Organizacyjnie wszystko bardzo pięknie poprowadzili: Katarzyna Wiśniewska, Anna Chmera, Agnieszka Skotnicka i Eryk Dźwigała. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wynik sportowy, otrzymali pamiątkowe Certyfikaty Uczestnictwa, a od przedstawicieli Policji – opaski odblaskowe.

Więcej informacji TUTAJ
Nocny Maraton Rowerowy 2/3.06.2017

Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn