niedziela, 20 listopada 2016

Miechowscy Modelarze na podium!!! - Katowice 20.11.2016

W dniach 19-20 listopada miechowscy modelarze Sekcji Modelarskiej „Ikar” gościli w Katowicach na XIII Konkursie Plastikowych Modeli Redukcyjnych, gdzie wystawiali 13 modeli w 7 kategoriach.

Złoty medal, w klasie A1 czyli artyleria bez napędu własnego, zdobył Eryk Dźwigała za model niemieckiej ciężkiej haubicy Krupp 21 cm Morser 10/16, wykonany w skali 1:35.

Również złoty medal, w klasie PCC czyli Pojazdy Cywilne Ciężarowe, zdobył Marcin Durman za model samochodu ciężarowego White Freightliner Delivery Truck, wykonany w skali 1:25.

Z kolei dwa brązowe medale zdobył Jakub Kozieł: w klasie PG4 – Pojazdy Gąsienicowe Standard w skali 1:35, za model radzieckiego czołgu z okresu drugiej wojny światowej JS-3, oraz w klasie S4 – Samoloty w skali 1:72, za model niemieckiego samolotu Ju-87D-3.

W Konkursie swoje modele prezentowali również: Karol Pogoń (Diorama Lotnicza „Somewhere” oraz niemiecki samolot Messerschmidt Bf-109F-4 – oba w skali 1:72) oraz Anna Chmera (samochód rajdowy Citroen Xsara WRC 2001 – w skali 1:24), ale ich modele nie zyskały uznania w ocenie sędziów.

Pracom konkursowym przyglądali się uważnie rozpoczynający swoją przygodę z modelarstwem: Paulina Kopeć, Kasia Banach i Janek Czekaj.

Katowicki Konkurs, pomimo znamion rywalizacji, był przede wszystkim okazją do prezentacji dorobków modelarskich sekcji, klubów oraz osób indywidualnych. Rozmowy w kuluarach dosłownie nie miały końca, a organizatorzy dodatkowo zadbali o kilka sklepików z akcesoriami modelarskimi oraz symulator do akrobacji lotniczych.

Koszty transportu sfinansowało CKiS w Miechowie, za co serdecznie dziękujemy.
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn