piątek, 19 lutego 2016

Marsz Szlakiem Powstańców 16.02.2016

We wtorek 16 lutego odbył się zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Miechowie - VI Miechowski Marsz Szlakiem Powstańców, upamiętniający 153. rocznicę Bitwy Miechowskiej.

Punktualnie o godz. 14:00 w Ojcowie stawiło się 15-u uczestników, z których dwie osoby postanowiły trasę przebiec. Pozostali marszowym krokiem przemierzyli śladami oddziałów Apolinarego Kurowskiego prawie 37-km odcinek do Miechowa.

„Marsz odbywa się na nieco rygorystycznych zasadach, m. in. na całej trasie obowiązuje całkowity zakaz zaopatrywania się w pobliskich sklepach, więc każdy wszystko co potrzebuje musi nieść ze sobą.” – mówi pomysłodawca Marszu – Marcin Durman. „Nie jest zabronione jednak korzystanie z gościnności mieszkańców miejscowości usytuowanych na trasie Marszu, stąd już niemal tradycją stały się pączki konsumowane u jednej z mieszkanek Komorowa”.

W tegorocznej edycji Marszu uczestniczyli: Anna Dąbrowska, Anna Wieczorek, Magdalena Sumera, Mateusz Płaszewski, Marcin Durman, Wojciech Małodobry, Rafał Mucha, Janusz Patyna, Jan Spiechowicz, Kamil Wieczorek, Henryk Nowak, Jan Bogacz, Łukasz Skwarczyński, Andrzej Śliwiński i Eugeniusz Poręba.

Punktem kulminacyjnym Marszu był pomnik upamiętniający wydarzenia sprzed 153. lat, umiejscowiony na miechowskim cmentarzu, gdzie zapalono znicze i oddano cześć poległym.

O bezpieczny transport uczestników do Ojcowa zadbała firma transportowa „Drol” Czesława Drożdża. Jak zapewniają organizatorzy – Marsz na pewno odbędzie się również za rok, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy.
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn