wtorek, 6 czerwca 2017

Krakowski Festiwal Modelarski 3/4.06.2017

W dniach 3 i 4 czerwca 2017 w Gmachu Głównym Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbył się Festiwal Modelarski rangi międzynarodowej.

Giełdę i wystawę modelarską połączono z konkursem, który rozegrano w kategoriach dla modeli plastikowych i kartonowych.

Wśród kilkuset wystawców (w tym z Czech i Słowacji) nie zabrakło modelarzy reprezentujących miechowską Sekcję Modelarską „Ikar”, działającą przy CKiS w Miechowie, którzy w liczbie 7 osób wystawiali aż 20 modeli.

Największe laury (po dwa wyróżnienia) zebrali: Stanisław Filip - za figurkę konną i dioramę „Platoon” (oba modele wykonane w skali 1:35) oraz Eryk Dźwigała - za amerykański czołg M4 A3(75)W Sherman, wykonany w skali 1:48 i niemiecki kołowy pojazd opancerzony SdKfz 234/1, wykonany w skali 1:35.

Po jednym wyróżnieniu otrzymali: Marcin Durman - za model amerykańskiego ciągnika siodłowego Kenworth K-123, wykonanego w skali 1:25 i Karol Pogoń – za model amerykańskiego czołgu M48 A3 Patton, w skali 1:35.

Wyróżnienie szczególne „Młodego Adepta Modelarstwa” otrzymała młodziczka – Julia Sumera, za kartonową budowlę Zamku Rapperswil.

W Konkursie swoje modele prezentowali również: Karol Zieliński (niemieckie pojazdy pancerne PzKpfw IV i Jagdpanter – oba w skali 1:35) oraz Anna Chmera (samochód wyścigowy Citroen Xsara WRC 2001 – w skali 1:24, samolot cywilny Boenig 747 – w skali 1:144, niemiecki czołg Tiger I – w skali 1:35 i diorama – Patrol – w skali 1:35), ale ich modele nie zyskały uznania w ocenie sędziów.

Nie mniej udział w tak ważnej dla świata modelarskiego imprezie należy uznać za spory sukces, a wyniki oraz wrażenia i dodatkowy bagaż doświadczeń wyniesione z dwudniowego pobytu w Krakowie tym bardziej świadczą o potrzebie kontynuowania działalności miechowskiej Sekcji Modelarskiej. Na pewno okres wakacyjny nie sprzyja modelowaniu, ale będzie bardzo dobrym okresem regeneracyjnym po dobrze przepracowanej zimie.

Gratulujemy modelarzom i już ostrzymy sobie apetyty na kolejne udane Festiwale.

Więcej informacji o działalności Sekcji Modelarskiej "Ikar" TUTAJ




Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn