poniedziałek, 14 marca 2016

Festiwal Modelarski w Bytomiu 13.03.2016

W dniach 12-13 marca 2016 roku w Bytomiu miał miejsce XIII Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych, z udziałem modelarzy z Miechowa.

W tej największej imprezie modelarskiej w Polsce na stoiskach konkursowych wystawiono ponad 1100 modeli w kilkudziesięciu kategoriach.

Festiwal, jak co roku, okraszony był sporą ilością stoisk klubowych i wystaw tzw. „poza konkursowych”, sklepików modelarskich oraz wydarzeń towarzyszących.

W Festiwalu Miechowianie prezentowali aż 16 modeli konkursowych oraz dwa modele wystawowe.

Największy sukces odniósł Eryk Dźwigała, który zdobył aż cztery wyróżnienia: za model amerykańskiego czołgu M3 Lee wykonany w skali 1:35, niemiecki samolot Messerschmitt Bf-109E.3 wykonany w skali 1:32, figurkę Pana Zdzisława w skali 1:35 oraz PzKpfw X „Mini-Mouse Support Vehicle” wykonany z komputerowej myszy w kategorii U czyli „uśmiechnij się”.

Dodatkowo ten młody modelarz otrzymał brązowy medal w kategorii „Euro-Puchary” czyli modele współczesne w barwach i oznaczeniach krajów członkowskich Unii Europejskiej – za model niemieckiego czołgu Leopard 1A5 wykonany w skali 1:72.

Dodatkowe wyróżnienia – za całokształt pracy modelarskiej – otrzymali: Jakub Kozieł (Tiger I, IS-3, Ju-87D3 oraz He-111H6) i Karol Pogoń (Bf-109F-4).

W Bytomiu swoje modele prezentowali również: Anna Chmera (Xsara WRC) i Marcin Durman (Krupp oraz Bedford).

Gratulujemy!!!
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn