poniedziałek, 10 kwietnia 2017

EDK 2017 - wspólne wędrowanie 7/8.04.2017

Z piątku na sobotę 7 kwietnia 2017 roku, miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa, w której zaznaczyli swoją obecność (już po raz drugi) członkowie działającego przy CKiS w Miechowie - Miechowkiego Klubu Wędrowca "Trawers", tym razem na dwóch trasach.

Pięć osób: Anna Dąbrowska, Justyna Madejska-Janiec, Irek Patyk, Marcin Durman i Krzysztof Warchoł przemierzyło Złotą Trasę Archaniołów z Krakowa do Miechowa, natomiast dwójka śmiałków: Wojciech Małodobry i Jan Bogacz zmagała się z trasą Białą św. Ignacego Loyoli z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Obie trasy liczyły po 56 km każda, ale były to dane jedynie teoretyczne.


Droga Krzyżowa była rzeczywiście „ekstremalna”, gdyż czas marszu wyniósł dla grupy pierwszej 13 godzin, a dla grupy drugiej – aż prawie 18 godzin i co trzeba zaznaczyć, wymarsze odbywały się od godz. 20-ej wieczorem.

Pogoda nawet dopisała, ale padający przez trzy ostatnie dni deszcz utrudniał przemarsz przez odcinki błotniste i leśne mocno nasączone wodą.

Nie mniej przeżycia na trasie są nie do opisania i stanowią potężną siłę duchową. Niektórzy mówią nawet o odrodzeniu, gdyż każdy szedł w swojej własnej wydumanej intencji, co przy tak ogromnym zmęczeniu – zwłaszcza nad ranem – stanowi nie lada wyczyn połączony z uzasadnionym cierpieniem.

Za rok obecność na EDK obowiązkowa!!

Więcej o działalności Miechowskiego Klubu Wędrowca "Trawers" www.trawers.miechow.plPartnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn