wtorek, 26 kwietnia 2016

Brevet 200 km 23.04.2016

W Brevecie na dystansie 200 km zorganizowanym 23 kwietnia przez Sekcję Rowerową CKiS w Miechowie we współpracy z Fundacją Randonneurs Polska wzięło udział 60 osób.

Limit czasu do pokonania takiego dystansu wynosił 13,5 godziny, a linię mety szczęśliwie osiągnęło 58 zawodników. Dla niektórych był to kolejny przejazd na tak długiej trasie, dla większości jednak pierwsza konfrontacja w życiu.

Najszybszy czas przejazdu 6 h 45 min Jacka Kozła na pewno robi wrażenie, ale jak to zawsze na tego typu imprezach bywa, największą bohaterką jest Magdalena Popławska, która w siodełku spędziła aż 13 godzin i 24 minuty.

Organizatorzy przygotowali bardzo piękną i malowniczą trasę, choć nie łatwą (suma przewyższeń około 1800 metrów). Trasa wiodła przez Pilicę, Wolbrom, Ojców, Pieskową Skałę, Olkusz, Bolesław, Klucze, Ogrodzieniec, Sędziszów i Kozłów. Pogoda dopisała, było słonecznie z lekkim wiatrem wiejącym niestety w przeciwną stronę do kierunku jazdy.

Dla uczestników przygotowano dość dobrze zaopatrzony bufet usytuowany w miejscu startu i mety (budynek Domu Kultury w Miechowie), ale też na 113 kilometrze, w miejscowości Klucze – dwudaniowy obiad. Każdy, kto osiągnął linię mety przed godziną 21:30 otrzymywał dodatkowo pamiątkowy medal okolicznościowy.

Zawody w ocenie uczestników, jak i obserwatorów, były bardzo dobrze przygotowane. Oprócz miejscowych, do Miechowa zjechali reprezentanci Proszowic, Krakowa, Kielc, Warszawy, Rzeszowa, Sierpca, a nawet Zamościa. Sędzią głównym Zawodów był Wojciech Leś, któremu w biurze zawodów partnerowali: Katarzyna Miłek, Anna Chmera, Katarzyna Wiśniewska, Olga Jackowska, Magdalena Sumera, Jerzy Pogłódek i Marcin Durman, natomiast na trasie: Mateusz Płaszewski i Justyna Madejska-Janiec.

Fotorelacja dostępna TUTAJ
Partnerzy:
Agencja Interaktywna Brandmark mkidn